Můj dům, moje rallye. Ve Walesu vede předposlední podnik mistrovství světa domácí Evans

ČTK ČTK
27. 10. 2017 18:46
První etapu Britské rallye vyhrál na domácích tratích ve Walesu Elfyn Evans.
Elfyn Evans
Elfyn Evans | Foto: M-Sport

Deeside - Velšský pilot Fordu byl nejrychlejší ve třech z dnešních šesti rychlostních zkoušek a předposlední soutěž sezony mistrovství světa vede o 24,6 sekundy před týmovým kolegou Ottem Tänakem z Estonska.

Třetí místo s odstupem 2,2 sekundy patří dalšímu jezdci ve fiestě Sébastienu Ogierovi. Francouzský pilot tak má nakročeno k tomu, aby už tento víkend zpečetil zisk pátého titulu mistra světa za sebou.

Ogier aktuálně vede před Tänakem o 37 bodů. Průběžně třetí je s 38 body ztráty Belgičan Thierry Neuville, jenž je ve Walesu se svým vozem Hyundai i20 zatím čtvrtý. Aby si udržel alespoň teoretickou šanci na titul, musí Tänak získat o sedm bodů víc než Ogier, Neuville o osm.

V sobotu čeká jezdce v Británii devět rychlostních zkoušek, v neděli soutěž vyvrcholí pěti testy.

Britská rallye - po 1. etapě:

1. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) 1:09:20,9, 2. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) -24,6, 3. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -26,8, 4. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -37,1, 5. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -41,9, 6. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën C3) -42,0.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy