Mexickou rallye vede Ogier před Meekem, Loeb měl defekt a je průběžně pátý

Sport Sport
Aktualizováno 11. 3. 2018 10:32
Rallye v Mexiku vede po sobotní etapě francouzský pilot Sebastien Ogier s půlminutovým náskokem. Loeb ztrácí na první místo přes půl minuty.
Mexická rallye 2018: Sébastien Loeb, Citroën
Mexická rallye 2018: Sébastien Loeb, Citroën | Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Leon - Mexickou rallye vede po sobotní etapě Francouz na Fordu Sebastien Ogier. Pronásleduje ho se ztrátou 35 vteřin Brit Kris Meeke a třetí je průběžně těsně Dani Sordo ze Španělska.

Ogier se do čela vyhoupl také díky menším technickým problémům Sebastiana Loeba a Daniho Sordy. Oba jezdci píchli kolo.

Loeb ztratil opravou přiblížně dvě minuty, které ho dělí od prvního místa. Nepříjemnost způsobil malý kámen ve čtrnácté rychlostní zkoušce. Velmi podobný incident potkal dříve na trati také Sordu, který kvůli kamínku nabral přes ztrátu přes třicet vteřin.

Sordo byl rozmrzelý, ale udržel se před svým rivalem Loebem. "Na začátku tratě jsem trefil kámen. Dojeli jsme tak ale skoro celou trať," přiblížil pro web autosport.com. Loeba pro změnu překvapilo, jak malý náraz stačil k proražení gumy jeho vozu.

Výsledky:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) 3:25:03,1, 2. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën C3) -35,9, 3. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -46,8, 4. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Hyundai i20) -1:28,4, 5. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C3) -2:19,7, 6. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -4:44,6.

 

Právě se děje

Další zprávy