Na Korsice vládl Ogier, rychlý Loeb měl znovu problémy. Kopecký obsadil osmé místo

Radek Vičík Radek Vičík
8. 4. 2018 13:17
Očekávaný souboj úřadujícího mistra světa Sébastiena Ogiera a jeho krajana Sébastiena Loeba zhatila chyba druhého jmenovaného hned v první den soutěže.
Sébastien Ogier se před francouzskými fanoušky blýsknul na Korsice vítězstvím.
Sébastien Ogier se před francouzskými fanoušky blýsknul na Korsice vítězstvím. | Foto: M-Sport

Bastia - Obhájce titulu Sébastien Ogier ve Fordu vyhrál domácí Korsickou rallye a po čtyřech soutěžích světového šampionátu si upevnil průběžné vedení. Jan Kopecký ve Škodě vyhrál podobně jako v Monte Carlu hodnocení WRC2 a celkově skončil osmý.

Za Ogierem skončil na druhém místě jeho loňský týmový kolega Ott Tänak, který letos jezdící v Toyotě. Třetí místo získal Thierry Neuville s Hyundai.

Devítinásobný mistr světa, další Francouz Sébastien Loeb, sice vyhrál tři rychlostní zkoušky, ale o naději na úspěch přišel už v pátek. to pilot Citroënu zůstal zaseknutý v příkopu. Pak se jen posouval výsledkovou listinou z 80. místa kupředu až do druhé desítky.

Loebova páteční havárie:

Korsická rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) 3:36:52,7, 2. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) -36,1, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -1:07,5, 4. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -2:02,6, 5. Evans, Mills (Brit./Ford Fiesta) -2:06,1, 6. Lappi, Ferm (Fin./Toyota Yaris) -2:33,5, …8. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -10:34,9.

Průběžné pořadí (po 4 z 13 soutěží): 1. Ogier 84 b., 2. Neuville 67, 3. Tänak 45, 4. Mikkelsen (Nor./Hyundai i20) 41, 5. Meeke (Brit./Citroën C3) 36, 6. Lappi 36, …15. Kopecký 5.

Pořadí týmů: 1. Huyndai 111, 2. M-Sport Ford 107, 3. Toyota 93, 4. Citroën 77.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Policie zadržela dvojici podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na twitteru dnes odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

"Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli," řekla Čírtková ČTK po 18:00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy