Kopecký zaútočí na Barum rallye na páté vítězství a čtvrtý domácí titul

Radek Vičík Radek Vičík
25. 8. 2016 19:00
Jan Kopecký chce na Barum rallye proti evropské špičce vybojovat pátý triumf na nejpopulárnější domácí soutěži a odvézt si ze Zlína domů napořád vítěznou trofej. Navíc může být počtvrté mistrem České republiky.
Červeno-černá "kamufláž" Kopeckého Fabie R5 speciálně určená pro Barum rallye.
Červeno-černá "kamufláž" Kopeckého Fabie R5 speciálně určená pro Barum rallye. | Foto: Škoda Motorsport

Zlín - Jan Kopecký bude o víkendu na Barum rallye útočit nejen na páté vítězství v nejpopulárnější domácí automobilové soutěži, ale také na čtvrtý domácí titul.

Pomoci mu k tomu má jeho speciál Škoda Fabia R5 ve zvláštní červeno-černé barevné úpravě. Ovšem konkurence bude silnější než v ostatních podnicích "velkého mistráku", protože Barum rallye je už tradičně součástí Evropského šampionátu.

"Na rallye ve Zlíně se extrémně těším, protože je to mezi evropskými rallye na asfaltu už klasický podnik. Sezona pro nás zatím probíhala velkolepě a bylo by fenomenální získat na Barum rallye páté vítězství v sezóně po sobě,“ řekl  Kopecký, který minulý týden v Německé rallye obsadil druhé místo v klasifikaci WRC 2.

"Fabia R5 byla letos vždy rychlá a spolehlivá. Nevidím žádný důvod, proč bychom ve Zlíně neměli být opět silní. Rád bych zopakoval své loňské vítězství. Kromě toho chceme samozřejmě s Pavlem nabídnout fanouškům dobrou show," dodal Kopecký, který by pátým triumfem definitivně získal do svého držení jinak putovní trofej pro vítěze "Barumky".

Zatímco ve Zlíně čeká Kopeckého celkem 19 soupeřů s vozy specifikace R5 nebo starší S2000 v čele s lídrem seriálu a obhájcem titulu Kajetanem Kajetanowiczem z Polska ve Fordu , zisk domácího titulu bude prakticky formalitou. Rodák z Kostelce nad Ohří vede o 138 bodů a navíc druhý muž pořadí, jeho týmový kolega ze Škody Pontus Tidemand ve Zlíně nestartuje. A nni celkově třetí Pavel Valoušek nejede všechny domácí podniky,

Barum Czech Rally Zlín, jak se soutěž oficiálně jmenuje, má letos na programu 15 rychlostních zkoušek v celkové délce 229,94 km. Vrchol čeká na jezdce i fanoušky hned na úvod v pátek večer. Na ulicích 700 let starého průmyslového města Zlín se pojede stejnojmenná divácká zkouška. Vítěz bude znám v neděli klem 16. hodiny.

Mapa letošní Barum rallye:

 

Právě se děje

před 28 minutami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy