reklama
 
 

Kolomý klesl na Rallye Hedvábná stezka na čtvrté místo, v dunách ho předjel další Kamaz

17. 7. 2017 11:35
Martina Kolomého při příjezd u do dun v celkovém pořadí Silk Way Ralyle překonal Ajrat Mardějev v Kamazu.

Si-An - Martin Kolomý klesl v průběžném pořadí Rallye Hedvábná stezka na čtvrté místo. Před českého pilota týmu Tatra Buggyra Racing se dostal vítěz dnešní deváté etapy Ajrat Mardějev s Kamazem.

Rusům s Kamazy tak v Číně patří první tři pozice. Dmitrij Sotnikov vede o 14 minut před Antonem Šibalovem, třetí Mardějev ztrácí 26 a Kolomý 31 minut.

Jezdci dnes urazili mezi čínskými městy Urumči a Cha-mi 814 kilometrů, čas se jim měřil na rychlostní zkoušce dlouhé 421 km. Poprvé se letos jelo v dunách.

"Dneska to byla strašná rozbíječka. Většinu etapy jsme museli 'prodat', protože bychom jinak zničili jak auto, tak i sebe. Cílem bylo přežít. Sice jsme žádnou navigační chybu neudělali, ale Kamazy neskutečně letěly. Vůbec jsem se s nimi nemohl dnes srovnávat a tuhle etapu musel zvolnit. V průběhu tam byla jedna krásná padesátikilometrová dunová pasáž, ale teď jsme rádi, že už jsme v cíli. Bylo to opravdu náročné," hodnotil devátou etapu Kolomý.

V kategorii automobilů přišel o vedení Sébastien Loeb z Francie, který na 84. km havaroval a musel čekat na pomoc asistence. Pilot továrního týmu Peugeot se sice po více než dvou hodinách vydal opět na trať, ale na 161. km musel znovu zastavit. Novým lídrem rallye je jeho krajan a týmový kolega Cyril Despres.

autoři: ČTK, Radek Vičík | 17. 7. 2017 11:35

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama