Kopecký v Katalánsku proháněl Ogiera, neztratil se ani Prokop

Sébastian Ogier na trati divácké rychlostní zkoušky obsadil třetí místo. V Katalánsku má velkou šanci si zajistit celkový triumf.
Katalánské rallye, dvanáctého podniku letošní MS v rallye, se účastní i Martin Prokop s Fordem Fiesta. V první rychlostní zkoušce, která se odehrála v centru Barcelony, obsadil třináctou příčku.
Jan Kopecký, druhý český řidič na startu prestižního podniku, obsadil v první zkoušce dokonce čtvrté místo s minimální ztrátou. Za nejrychlejším Estoncem Ottem Tänakem zaostal na trati 3200 metrů o pět vteřin.
První RZ měla necelé tři kilometry a konala se nedaleko Plaza de Catalyuna. Takto se před ní prezentovali Thierry Neuville a Dani Sordo se svými Hyundai i20.
Parkoviště před první rychlostní zkouškou. Pastva pro oči.
Foto: Jiří Šimeček
Sport Jiří Šimeček, Sport
14. 10. 2016 9:35
Podívejte se ve fotogalerii na start Katalánské rallye, ve které může svůj triumf v seriálu mistrovství světa stvrdit Sébastien Ogier.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Británii stávkují železničáři. Půlka tratí bude ve čtvrtek a v sobotu zavřena

V Británii dnes stávkuje přes 45 000 železničářů. Kvůli mzdovým a pracovním podmínkám mají protestovat i v sobotu. Uzavřena je zhruba polovina britských tratí, funguje kolem 20 procent spojů, informoval zpravodajský server BBC. Stávku dříve ohlásily odborové svazy RMT, TSSA a Unite.

Podle společnosti Network Rail, která vlastní většinu železniční sítě, se očekává, že dnes a v sobotu bude po celé zemi jezdit kolem 4300 spojů. To je sice nejvyšší počet během série celostátních stávek odborů RMT, i tak to ale představuje pouze o něco víc než pětinu obvyklé úrovně služeb.

Na některých místech, včetně měst Portsmouth, Swansea a Blackpool, nebudou vlaky jezdit vůbec. Ani na sever od skotského města Falkirku nebudou jezdit žádné spoje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy