Tak válí tým šampionů: Mechanici Volkswagenu rozeberou a zase složí speciál WRC za 75 minut

O úspěchu v mistrovství světa v rallye rozhoduje nejen umění jezdců, ale také šikovnost mechaniků v servisní zóně.
Katalánská rallye jakoby se dělila na dvě úplně rozdílné části. Zatímco v pátek se jelo jen na (značně promoklé) šotolině, sobota a neděl patřily asfaltovým etapám. Proto také VW Polo R WRC  staronového mistra světa Sébastiena Ogiera čekala po blátivé části v servisní zóně totální proměna.
Mechanici totiž během neúprosného limitu 75 minut museli proměnit celou konfiguraci Pola, které k nim přijelo aspoň v základu omyté "wapkou" na vjezdu do servisu v španělském Salou. Toto přímořské město bylo hlavním centrem Katalánské rallye.
U Volkswagenu panuje pověstný německý smysl pro pořádek,...
... takže všechny díly pro všechny tři tovární vozy byly dávno připravené na svých místech.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík
18. 10. 2016 22:20
Katalánská rallye je specifickou soutěží v rámci kalendáře MS v rallye. Proto se redaktorovi deníku Aktuálně.cz v servisní zóně naskytl výjimečný pohled na to, jak mistrovský tým Volkswagen dokázal rozebrat speciál Polo R WRC téměř na součástky a během 75minutového limitu.
 

Právě se děje

před 21 minutami

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy