Německá závodnice měla z pekla štěstí. Elektrické SUV otočila několikrát přes střechu

Jedna z nejúspěšnějších německých závodnic Claudia Hürtgenová si ze sobotní kvalifikace na vůbec první závod elektrických SUV pod názvem Extreme E odnáší velký šok po divoké havárii, při níž svůj speciál několikrát otočila přes střechu.
Havárie Claudie Hürtgenové v kvalifikaci Extreme E v Saúdské Arábii. | Video: Extreme E

Saúdská Arábie po Rallye Dakar a formuli E hostí další významný motoristický podnik. Pro šampionát elektrických SUV Extreme E je závod pod názvem Desert X-Prix dokonce historickou premiérou.

Za volantem se střídá smíšená posádka a právě ženská část dua týmu Abt Cupra absolvovala neplánovaný let vzduchem. 49letá Claudia Hürtgenová vůz Odyssey 21 "nakopla" o kámen a pak už jen doufala, že z kutálejícího se auta vyvázne bez zranění.

To se naštěstí stalo a Němka si ze série kotrmelců odnesla jen šok. "Byla jsem příliš rychlá na to, abych auto v této situaci zvládla. V duchu jsem si jen řekla jen 'A sakra!'. Problém byl, že mi nefungovalo rádio, takže jsem nemohla ohlásit týmu, že jsem v pořádku," popsala Hürtgenová kritický moment.

Extreme E je nová elektrifikovaná terénní série. V identických vozech SUV nastupují posádky devíti týmů. Svoji stáj mají v šampionátu mistři světa F1 Lewis Hamilton a Nico Rosberg. Další šampion, Jenson Button, za své barvy dokonce závodí.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy