Německá závodnice měla z pekla štěstí. Elektrické SUV otočila několikrát přes střechu

rav rav
3. 4. 2021 20:22
Jedna z nejúspěšnějších německých závodnic Claudia Hürtgenová si ze sobotní kvalifikace na vůbec první závod elektrických SUV pod názvem Extreme E odnáší velký šok po divoké havárii, při níž svůj speciál několikrát otočila přes střechu.
Havárie Claudie Hürtgenové v kvalifikaci Extreme E v Saúdské Arábii. | Video: Extreme E

Saúdská Arábie po Rallye Dakar a formuli E hostí další významný motoristický podnik. Pro šampionát elektrických SUV Extreme E je závod pod názvem Desert X-Prix dokonce historickou premiérou.

Za volantem se střídá smíšená posádka a právě ženská část dua týmu Abt Cupra absolvovala neplánovaný let vzduchem. 49letá Claudia Hürtgenová vůz Odyssey 21 "nakopla" o kámen a pak už jen doufala, že z kutálejícího se auta vyvázne bez zranění.

To se naštěstí stalo a Němka si ze série kotrmelců odnesla jen šok. "Byla jsem příliš rychlá na to, abych auto v této situaci zvládla. V duchu jsem si jen řekla jen 'A sakra!'. Problém byl, že mi nefungovalo rádio, takže jsem nemohla ohlásit týmu, že jsem v pořádku," popsala Hürtgenová kritický moment.

Extreme E je nová elektrifikovaná terénní série. V identických vozech SUV nastupují posádky devíti týmů. Svoji stáj mají v šampionátu mistři světa F1 Lewis Hamilton a Nico Rosberg. Další šampion, Jenson Button, za své barvy dokonce závodí.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Čínská CITIC prodala svůj podíl 55,8 procenta v mediální společnosti Médea druhému akcionáři Jaromíru Soukupovi. Cenu a podmínky nezveřejnila.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Počet obětí po záplavách a sesuvech půdy v Indii vystoupil na 160

V Indii v pondělí začaly masivní odklízecí práce po monzunovém dešti, který převážně na západě země vyvolal záplavy a sesuvy půdy. Ty podle agentury AFP nepřežilo více než 159 lidí. Údaje o obětech ale nejsou jednotné - místní úřady, na které se odvolává agentura Reuters, uvádějí přes 160 mrtvých.

V nejvíce zasažených státech Maháráštra, Góa, Telangana a Karnátaka muselo být evakuováno přes 250 000 lidí.

Vláda státu Maháráštra oznámila, že záplavy nepřežilo nejméně 149 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje. Podle představitelů tohoto západoindického státu je nepravděpodobné, že jsou stále naživu, protože jsou v troskách uvězněni déle než tři dny. Záchranáři se nemohli rychle dostat k nejvíce zasaženým vesnicím, rozvodněné řeky a sesuvy půdy odřízly příjezdové cesty. Ve vesnici Talije, která leží asi 180 kilometrů od Bombaje, byla pozastavena pátrací akce po 17 nezvěstných.

Zdroj: ČTK
Další zprávy