Ogier udělal na Korsice další krok k zisku čtvrtého titulu

Radek Vičík Radek Vičík
2. 10. 2016 12:50
Sébastien Ogier ve Volkswagenu vyhrál Francouzskou rallye a posílil si tak vedení ve světovém šampionátu v automobilových soutěžích. Jak Kopecký s Fabií R5 obsadil celkově 12. místo a druhé v hodnocení WRC2.
Sébastien Ogier uspěl na domácí půdě.
Sébastien Ogier uspěl na domácí půdě. | Foto: Volkswagen Motorsport

Ajaccio - Sébastien Ogier triumfoval ve Francouzské rallye a v rámci světového šampionátu v automobilových soutěžích vybojoval třetí domácí triumf, ovšem první na Korsice. Pilot Volkswagenu si navíc upevnil vedení v čele seriálu a jasně kráčí ke čtvrtému titulu světového šampiona po sobě.

Druhý po deseti rychlostních zkouškách letošního 59. ročníku Tour de Corse skončilse ztrá46,4 vteřiny Thierry Neuville s Hyundai, třetí byl Ogiérův týmový kolega Andreas Mikkelsen. Ten ztratil už 1:10 minuty. Až čtvrtý skončil obhájce prvenství a další pilot Volkswagenu Jari-Matti Latvala z Finska. Ogier na cestě k 36. vítězství v kariéře ovládl šest testů včetně prvních čtyř. 

Jediný český účastník soutěže, Jan Kopecký, obsadil za volantem Škody Fabia R5 12. pozici  V hodnocení WRC2 ho porazil pouze Brit Elfyn Evans s Fordem.

Francouzská rallye, podnik MS v automobilových soutěžích:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 4:07:17,0 2. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -46,4, 3. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo R) -1:10,0, 4. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) -1:35,6, 5. Breen, Martin (Ir., Brit./Citroën DS3) -2:18,6, 6. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -2:36,1, ...12. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -7:38,3.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy