Nadupané speciály po boku traktorů i na mýtnici. Chorvatsko nabídlo úžasné scény

Nadupané speciály po boku traktorů i na mýtnici. Chorvatsko nabídlo úžasné scény
Podobně jako před pár lety Poláci se letos dočkali místa v kalendáři MS v rallye Chorvati. 45. ročník tradiční Chorvatské rallye nabídl na trati drama a kolem ní nádherná panoramata.
Ale piloti měli svých starostí dost se zvládáním rallyových speciálů. Sébastien Ogier musel v sobotu u své Toyoty měnit kolo.
Třetí skončil Thierry Neuville v Hyundai. Ovšem ani několikanásobný vicemistr světa neunikl povinnosti platit dálniční mýto.
Ale ne každý jezdec byl z jihoslovanské soutěže nadšený. Havarovaná Toyota Kalleho Rovanpery je toho jasným důkazem.
Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool
rav Jaanus Ree / Red Bull Content Pool, rav
27. 4. 2021 6:34
Prohlédněte si fotografie z Chorvatské rallye, která se letos stala poprvé součástí světového šampionátu v automobilových soutěžích.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 53 minutami

Sebevražedný útok ve škole v Kábulu si vyžádal 35 mrtvých a desítky zraněných

Páteční sebevražedný pumový útok ve studentském vzdělávacím centru v Kábulu si vyžádal 35 mrtvých a 82 zraněných. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na zástupce asistenční mise OSN v Afghánistánu. Předchozí bilance byla 20 mrtvých. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Oběťmi jsou především dospívající děti, většinou dívky, které nanečisto skládaly přijímací zkoušky na vysoké školy.

Vzdělávací centrum se nachází v západní části Kábulu, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. Tato etnická skupina se v minulosti stávala terčem pro radikální organizaci Islámský stát.

Nejnovější útok spáchal neznámý sebevražedný atentátník mužského pohlaví. "Bylo nás (v sále) asi 600 studentů," vypověděl AFP v nemocnici jeden ze svědků. Chlapci seděli v zadních řadách a dívky vepředu, tedy blíže dveřím, kterými útočník vešel.

"Útoky na vzdělávání Hazárů a šíitů musí skončit. Zastavte útoky na budoucnost Afghánistánu, zastavte mezinárodní zločiny," reagoval na Twitteru zvláštní zpravodaj OSN pro Afghánistán Richard Bennett.

Zdroj: ČTK
Další zprávy