Vášniví fanoušci, miliardář v obležení a létající auta. To byla letošní Barum Rallye

Vášniví fanoušci, miliardář v obležení a létající auta. To byla letošní Barum Rallye
Do Zlína přijela celá řada výborných jezdců. Ale jen jeden z nich je miliardářem ze starobylého šlechtického rodu. Proto také německý aristokrat Albert von Thurn und Taxis lákal pozornost médií.
Zlín je Mekkou automobilových soutěží. Fanoušci si Barum Rallye pokaždé užívají se vším všudy.
Počasí letos posádky na "Barumce" notně potrápilo.
Efrén Llarena už na startu předpoledního podniku mistrovství Evropy slavil titul, protože do Zlína nedorazil jeho poslední zbývající vyzyvatel, Rumun Simone Tempestini. Španělovi ale radost vydržela jen do třetí rychlostní zkoušky, kde havaroval.
Foto: @vandraqstudio
Sport Sport
31. 8. 2022 19:45
Prohlédněte si fotografie z 51. ročníku Barum Czech Rallye Zlín, která je tradičním vrcholem domácí sezony automobilových soutěží.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

FBI prohledá v kauze utajovaných dokumentů soukromý dům bývalého viceprezidenta Pence

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v rámci šetření kauzy utajovaných dokumentů v příštích dnech prohledá soukromý dům bývalého viceprezidenta Mikea Pence v Indianě, napsal ve čtvrtek list The Wall Street Journal. U Pence, stejně jako u prezidenta Joea Bidena, našli jeho spolupracovníci dokumenty označené jako tajné. Kauza utajovaných dokumentů začala loni v srpnu, když agenti FBI našli v soukromém sídle exprezidenta Donalda Trumpa na Floridě několik krabic materiálů, které měl Trump odevzdat po odchodu z Bílého domu.

Jak bývalí prezidenti a viceprezidenti zacházeli s utajovanými dokumenty nyní vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti. Biden a Pence oba uznali, že malé množství citlivých materiálů neměli uchovávat ve svých soukromých nemovitostech a prohlásili, že s úřady budou "plně spolupracovat". V Bidenově washingtonské kanceláři a jeho dvou domech našli vyšetřovatelé "malé množství dokumentů" a k dalšímu přezkumu si odnesli materiály datované až desítky let do minulosti, kdy byl Biden americkým senátorem.

"Když ve funkci končí jeden prezident a nastupuje nový, v Bílém domě nejsou žádné dokumenty, žádné složky a počítače jsou naprosto prázdné," řekl WSJ David Marchik, autor knihy The Peaceful Transfer of Power (Nenásilné předání moci), která mapuje předávání moci mezi americkými prezidenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy