Nezadržitelný vzestup Kopeckého. Na "Barumce" si na něj nepřišel ani španělský host

I když Jan Kopecký odstartoval do Barum rallye s číslem 4, v cíli slavil triumf.
Vítězství továrního pilota Škody se však nerodilo snadno. V sobotu měl tři defekty, a druhý den tak musel dotahovat.
Už už to vypadalo, že si pro cennou trofej jede Rus Alexej Lukjaňuk ve Fordu...
... ale závodník z Kostelce nad Orlicí v závěrečných rychlostních zkouškách zabral a v cíli měl náskok 7,5 vteřiny.
Kopecký si na českých tratích připsal 23. výhru v řadě.
Foto: Škoda Auto
rav ERC Press Office, Škoda Motorsport, Peugeot, rav
29. 8. 2018 6:46
Prohlédněte si fotografie ze 48. ročník Barum rallye, jíž o víkendu ve Zlíně pokračoval evropský i domácí šampionát v automobilových soutěžích.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

před 6 minutami

Slovák odsouzený v Česku za propagaci teroristického hnutí podal stížnost

Slovák Dominik Kobulnický, jenž si má odpykat pět let za propagaci teroristického hnutí, podal ústavní stížnost. Jde o poslední šanci, jak zvrátit rozsudek, který loni v listopadu potvrdil Nejvyšší soud. Podání stížnosti je patrné z justičních databází. Podle mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Číhalíkové Sedláčkové o podnětu zatím není rozhodnuto.

Muž ve svém pražském bytě skladoval chemikálie, ze kterých by bylo možné vyrobit výbušninu. Na Facebooku pak sdílel fotografie a příspěvky radikálních islamistů. Městský soud v Praze mu uložil šest a půl roku vězení. Uznal jej vinným z obecného ohrožení a z propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka - konkrétně takzvaného Islámského státu a Kavkazského emirátu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy