Autoklub nasadí do rallyeového ME tříčlenný český tým

ČTK ČTK
8. 3. 2017 11:51
Jan Černý bude v ME v rallye usilovat o úspěch v nově vypsané kategorii ERC Junior U28, Dominik Brož v ERC Junior U27 a spolu s Filipem Marešem do obnovené soutěže týmů.
Filip Mareš v Peugeotu na trati loňské Barum rallye.
Filip Mareš v Peugeotu na trati loňské Barum rallye. | Foto: Autoklub Peugeot Rallye Talent

Praha - Trojice českých jezdců Jan Černý, Dominik Brož a Filip Mareš se v letošním roce představí v seriálu rallyeového mistrovství Evropy v týmu Autoklubu České republiky (AČR).

Černý bude usilovat o úspěch v nově vypsané kategorii ERC Junior U28, Brož v ERC Junior U27 a společně se zapojí do obnovené soutěže národních týmů, kam se budou vždy započítávat dva nejlepší výsledky trojice jezdců.

"Již delší dobu přemýšlíme, jakým způsobem pomoci juniorským závodníkům v jejich růstu. Pro letošní sezonu jsme se rozhodli vytvořit projekt pro mladé piloty a jejich spolujezdce, kterým pomůžeme se starty v mistrovství Evropy," uvedl viceprezident AČR pro automobilový sport Tomáš Kunc, jenž věří, že ME je ideální odrazový můstek do budoucnosti.

Zatímco šestadvacetiletý Černý, který obsadil v loňském roce druhé místo v domácím šampionátu, by měl v Evropě startovat s vozem Škoda Fabia R5, dvacetiletý Brož i o pět let starší Mareš by měli startovat s Peugeoty. Poprvé se představí na Rallye Azory na přelomu dubna a května, pod hlavičkou ACCR Czech teamu budou bojovat i v srpnu na Barum rallye ve Zlíně.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Podle policie se jeden člověk zranil. U nehody zasahuje i vrtulník záchranářů. Zatím není jasné, jak vážné zranění je.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy