V Argentině triumfoval Tänak, Rovenpära ve Škodě válel sudy mezi diváky

Radek Vičík Radek Vičík
29. 4. 2018 17:57
Ott Tänak vyhrál v Argentině první rallye v barvách továrního týmu Toyota. V kategorii WRC 2 triumfovala mladoboleslavská Škoda.
Ott Tänak v Toyotě na jednom z řady skoků na trati Argentinské rallye.
Ott Tänak v Toyotě na jednom z řady skoků na trati Argentinské rallye. | Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Villa Carlos Paz - Ott Tänak v Toyotě vyhrál Argentinskou rallye, pátý podnik světového šampionátu v automobilových soutěžích. Za Estoncem skončili Thierry Neuville v Hyundai a jeho značkový kolega Dani Sordó. Lídr šampionátu Sébastien Ogier dovezl svůj Ford na čtvrtém místě.

Pro Tänaka je to třetí triumf v soutěži MS a první od přestupu z Fordu k japonské značce před začátkem letošní sezony.

Souboj o vítěze v kategorii WRC 2 mezi dvěma továrními piloty Škody skončil v předposlední etapě tím, že Kalle Rovenpära vyletěl mimo trať, několikrát se přetočil přes střechu a trefil divácký kemp.

Naštěstí se Finovi, jeho spolujezdci, ani nikomu z fanoušků nic nestalo. Vyhrál tak další pilot Škody Fabia R5, Švéd Pontus Tidemand.

Argentinská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) 3:43:28,9, 2. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -37,7, 3. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -1:15,7, 4. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -1:58,6, 5. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Hyundai i20) -2:02,6, 6. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) -3:06,3.