Tomečka na Africa Eco Race vrátila do hry operace "kulový blesk" a další české Tatry

rav rav
Aktualizováno 7. 1. 2019 7:09
Podívejte se, jak se dařilo českým účastníkům Africa Eco Race v první polovině. Soutěž v Africe nahradila Rallye Dakar a končí skutečně v senegalském hlavním městě Dakaru. Martin Tomeček se zapotil i během volného dnu, kdy musel ve své Tatře vyměnit porouchaný díl.
Africa Eco Race 2019: Tomáš Tomeček, Tatra
Africa Eco Race 2019: Tomáš Tomeček, Tatra | Foto: Promet/Czechoslovak Group

1. etapa - 1. ledna

Závodní konvoj Africa Eco Race se nejprve 30. prosince po slavnostním startu v Monaku přesunul do francouzského města Séte, kde se nalodil na trajekt. Ten na Nový rok ráno zakotvil v marockém přístavu Nador. Poslední den v roce tak závodníci i pořadatelé prožili na moři.

Do etapy se startovalo po přejezdu o délce 55 kilometrů. Samotná etapa byla přibližně stejně krátká jako loni, a i dosahované časy byly srovnatelné s předchozím ročníkem. Tomeček v ní obsadil třetí místo mezi kamiony a 15. ve společném hodnocení s automobily. Jeho ztráta na průběžně vedoucího Belgičana Bouwense činila 8:25 minuty, což je o 17 sekund méně, než loni touto dobou ztrácel na de Rooye.

Čapka zajel devátý čas mezi kamiony a 38. celkově. Kvapil závod na stroji značky Husqvarna zahájil slušným 16. časem.