Pilot rallye předjížděl kolonu. Zastavila ho policie a ještě dostal vteřiny navíc

rav rav
24. 8. 2022 18:20
Adrien Fourmaux poznal bdělost a ostražitost belgických policistů. Během Ypres Belgické rallye spěchal na start rychlostní zkoušky a přitom předjel kolonu aut. Čas neušetřil, místo toho následoval trest.
Adrien Fourmaux, Ford na trati Belgické rallye 2022
Adrien Fourmaux, Ford na trati Belgické rallye 2022 | Foto: M-Sport

I piloti rallye musí při přejezdu mezi měřenými testy dodržovat dopravní předpisy. Své o tom ví tovární pilot Fordu Adrien Fourmaux.

Francouzský jezdec spěchal na start sobotní patnácté rychlostní zkoušky, když se ocitl v dopravní zácpě. Protože by za pozdní příjezd následovala časová penalizace, 27letý závodník nelenil a rozhodl se kolonu objet.

Ale to neměl dělat. Počínání modro-fialového Fordu si povšimli belgičtí policisté a Fourmauxe zastavili. Dohadování s muži zákona ho stálo drahocenný čas, takže na start dorazil stejně o dvě minuty později. To v řeči pravidel MS v automobilových soutěžích znamená trest ve výši dvacet vteřin.

"Zastavila nás policie, když jsme předjížděli velkou frontu aut jedoucích na kruhový objezd. A to se jim nelíbilo. Než jsme si to vyříkali, chvíli to trvalo. Proto jsme se pak o dvě minuty opozdili na časové kontrole. Je to docela frustrující," prohlásil naštvaný Francouz, který chtěl proti vyměřené penalizaci protestovat.

Ale ani případné odečtení inkriminovaných dvaceti sekund, by mu nakonec nebylo nic platné. V neděli na trati předpolední "erzety" Belgické rallye totiž havaroval a musel odstoupit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Papež František je v nemocnici kvůli zánětu dýchacích cest, sdělil Vatikán

Papež František je na několik dní hospitalizovaný kvůli onemocnění dýchacích cest. Informoval o tom ve středu. podle agentury AP vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Šestaosmdesátiletá hlava katolické církve podle něj nemá koronavirus. Bruni dříve uvedl, že papež do nemocnice v Římě zamířil kvůli plánované zdravotní prohlídce, což později zpochybnila italská média.

Agentura Reuters poukázala na fakt, že se papež ve středu zúčastnil pravidelné generální audience, na které podle ní vypadal, že se těší dobrému zdraví.

František od května loňského roku používá invalidní vozík kvůli chronickým bolestem kolena a v červenci 2021 podstoupil v nemocnici Gemelli operaci tlustého střeva.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Nejtvrdší trest od zrušení poprav. Polku, která zavraždila svou dceru, čeká nejméně půlstoletí ve vězení

Soud v Poznani ve středu poslal na doživotí do vězení ženu, která v roce 2021 zavraždila svoji tříletou dcerku. O podmínečné propuštění bude moci požádat teprve po 50 letech. Portál gazeta.pl píše, že jde o nejtvrdší rozsudek, jaký soud vynesl od zrušení trestu smrti v roce 1998.

Proces s Magdalenou C. týkající se vraždy s mimořádnou krutostí trval skoro rok. Podle soudce Michala Ziemniewského si žena svůj čin předem naplánovala, promyslela a připravila. Holčička Zuzia zemřela při operaci v nemocnici, když se jí lékaři snažili zachránit život. Magdalena C. se k vraždě nepřiznala a vyšetřovatelům říkala, že chtěla spáchat sebevraždu. Nicméně tvrdila, že když svoji dcerku těžce zranila, už jí na to nestačila odvaha.

Soud kromě doživotního trestu odebral Magdaleně C. na deset let volební právo. Dnešní rozsudek není pravomocný, žena se proti němu může odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy