Škoda ukázala novou generaci Fabie pro rallye, navazuje i na "Porsche východu"

Škoda ukázala novou generaci Fabie pro rallye, navazuje i na "Porsche východu"
Škody 130 RS bylo v letech 1975 až 1980, vyrobeno na 200 kusů.
Tovární jezdec Narcis Podsedníček dojel do cíle v Berlíně jako první motocyklista, bohužel to bylo až po oficiálním ukončení časomíry. Byl proto diskvalifikován, i když byl oslavován jako morální vítěz.
Dodnes je Škoda Sport posledním českým automobilem, který nastoupil do slavného čtyřiadvacetihodinového vytrvalostního závodu Le Mans s českou posádkou.
Roku 1925 došlo k fúzi automobilky Laurin & Klement s plzeňskou Škodou. V lednu 1936 si Zdeněk Pohl a Jaroslav Hausmann ve Škodě Popular Sport dojeli na bezmála 4000 kilometrů dlouhé Rallye Monte Carlo pro druhé místo ve své kategorii.
Foto: Škoda Motorsport
Radek Vičík Škoda Auto, Radek Vičík
15. 6. 2022 17:38
Škoda patří mezi nejúspěšnější rallyové značky současnosti. Teď předvedla novou soutěžní Fabii RS Rally2. Ta má navázat na více než 120letou tradici úspěšného mladoboleslavského závodění.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy