Rallye Šumava vede po první etapě obhájce Kopecký

ČTK ČTK
30. 4. 2016 0:10
Obhájce prvenství i mistrovského titulu Jan Kopecký je po první etapě v čele Rallye Šumava Klatovy. Po pěti testech vede tovární jezdec Škody o 16,4 sekundy před švédským týmovým kolegou Pontusem Tidemandem, třetí Pavel Valoušek rovněž s Fabií R5 ztrácí na lídra 35,1 sekundy.
Jan Kopecký a Pavel Dresler se svým vozem.
Jan Kopecký a Pavel Dresler se svým vozem. | Foto: ČTK

Klatovy - Obhájce prvenství i mistrovského titulu Jan Kopecký je po první etapě v čele Rallye Šumava Klatovy. Po pěti testech vede tovární jezdec Škody o 16,4 sekundy před švédským týmovým kolegou Pontusem Tidemandem, třetí Pavel Valoušek rovněž s Fabií R5 ztrácí na lídra 35,1 sekundy.

Úplně první rychlostní test nového ročníku mistrovství České republiky v rallye vyhrál Václav Pech, který tak zažil skvělý soutěžní debut s vozem Porsche 997 GT3. Už na druhém měřeném úseku se ale před bývalého českého šampiona dostali oba jezdci Škody a Pech se postupně propadl až na páté místo.

Kopecký vyhrál tři zkoušky za sebou a jeho náskok vzrostl až na téměř 24 sekund. V posledním testu ale při vítězství Tidemanda trochu ztratil.

Rallye Šumava Klatovy, první díl mistrovství ČR v automobilových soutěžích (po 1. etapě):

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 35:32,2, 2. Tidemand, Andersson (Švéd./Škoda Fabia R5) -16,4, 3. Valoušek, Havelková (Škoda Fabia R5) -35,1, 4. Dohnal, Venclík (Ford Focus WRC) -39,3, 5. Pech, Uhel (Porsche 997 GT3) -40,0, 6. Černý, Černohorský (Škoda Fabia S2000) -56,7.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nezaměstnanost v květnu vzrostla na 3,56 procenta. Podle Maláčové je to slušné číslo

Ve sněmovní debatě o vládní pomoci lidem během epidemie koronaviru to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). V dubnu byla nezaměstnanost 3,4 procenta, analytici růst na 3,6 procenta odhadli. Oficiální údaje má Úřad práce ČR zveřejnit v pátek.

Ministryně Maláčová označila květnový výsledek ze velmi slušné číslo. Nemyslí si však, že na této úrovni zůstane. Skutečná situace se podle ní ukáže spíše až v září.

Další zprávy