Ogier je v čele Rallye Monte Carlo, Loeb vylomil kolo

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 23. 1. 2015 20:58
Zdroj foto: YouTube Zdroj foto: YouTube
Ve vypjatém souboji dvou francouzských šampionů má po dnešní druhé etapě Rallye Monte Carlo navrch obhájce titulu Sébastien Ogier ve Volkswagenu, Sébastien Loeb vylomil kolo u svého Citroënu.
Podívejte se, jak Sébastien Loeb se spolujezdcem Danielem Elenou opravovali vylomené kolo svého Citroënu. | Video: YouTube

Gap - Ve vypjatém souboji dvou francouzských šampionů má po dnešní druhé etapě Rallye Monte Carlo navrch obhájce titulu Sébastien Ogier ve Volkswagenu.

Nejprve se v sedmé rychlostní zkoušce dostal do vedení před Sébastienem Loebem, aby v posledním měřeném testu devítinásobný šampion vylomil levé zadní kolo u svého Citroënu.

"Na ledu jsem trefil malý kámen. Jel jsme hodně ostře a udělal chybu," přiznal 40letý jezdec, který se už naplno věnuje MS cestovních vozů.

Loebovi se nakonec nepodařilo dojet do cíle, ale podle pravidel MS může nastoupit do sobotní etapy. Ovšem k času se mu rázem připíše deset minut a tovární pilot Citroënu se tak propadne do čtvrté desítky výsledkové listiny.

Poškozený Loebův vůz:

Loeb tak rázem nabral ztrátu šesti minut a propadl se až na desátou příčku. hned za Martina Prokopa. Český jezdec za volantem Fordu se tak dostal na  bodovanou pozici.

"Jsme spokojení, že se držíme na trati a vyrovnaným výkonem se prokousáváme dopředu," cituje českého pilota agentura ČTK.

Ogier vede o 1:45 minuty před týmovým kolegou Jari-Matti Latvalou, na třetí pozici se po Loebově zaváhání propracoval další jezdec VW Andreas Mikkelsen.

Kubica boural dvakrát v jedné RZ

Věren své "tradici" odstartoval novou sezonu Robert Kubica. Expilot F1 měl včera problémy s alternátorem u svého Fordu Fiesta, aby dnes v jediné rychlostní zkoušce dvakrát boural.

"Vyjeli jsme z trati ve velké rychlosti a zpátky na trať nás vrátili diváci. Pak jsme se znovu dostali mimo, narazili do stromu a prorazili pneumatiku. S defektem jsme musel jet deset kilometrů," přiznal Kubica, který tak ztratil další téměř čtyři minuty, byť vyhrál už tři z osmi zatím odjetých rychlostních zkoušek.

Na rozbitý Ford Roberta Kubici:

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě (8 rychlostních zkoušek):

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R WRC) 1:52:07,4, 2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R WRC) - 1:45,4, 3. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R WRC) -2:34,8, 4. Tänak, Molder (Est./Ford Fiesta RS WRC) -2:44,4, 5. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3 WRC) -3:02,9, 6. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta RS WRC)) -3:15,2, ...9. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS WRC) -4:59,6, 67. Rada, Jugas (ČR/Alfa Romeo 147) -38:54,9

 

Právě se děje

před 53 minutami

Hongkongský aktivista Wong dostal dalších deset měsíců vězení. Zúčastnil se připomínky brutalit na Tchien-an-men

Hongkongský prodemokratický aktivista Joshua Wong stráví dalších deset měsíců ve vězení. Soud mu nyní vyměřil takový trest za účast na nepovoleném shromáždění, které se konalo loni 4. června, informuje agentura Reuters. Wong a další lidé si tehdy připomínali krvavé potlačení protivládních protestů na pekingském náměstí Tchien-an-men čínskou armádou v roce 1989.

Čtyřiadvacetiletý Wong si už nyní ve vězení odpykává dva tresty související s masovými prodemokratickými demonstracemi z roku 2019. K účasti na vzpomínkové akci ze 4. června 2020 se minulý týden přiznal, a tak mu soud trest z původně navrhovaných 15 měsíců snížil na deset měsíců. Portál Hongkong Free Press (HKFP) uvedl, že kromě Wonga soud poslal za mříže na dobu od čtyř do šesti měsíců ještě tři další aktivisty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy