Na Dakaru shořely dva vozy, dopadly jako loni buggyna Malysze

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 5. 1. 2016 13:15
Po roce opět na Rallye Dakar hořelo, letos to byly kamion Nizozemce Martina van den Brinka a vůz Luise Barberyho, jehož toyota se vzňala na spojovací etapě kousek od Termas de Río Hondo..
Podívejte se na hořící Renault přímo z kabiny Tatry a zažijte s Jaroslavem Valtrem výměnu obří pneumatiky. | Video: Buggyra

Termas de Río Hondo - Druhá etapa letošní Rallye Dakar se stala osudnou pro kamion Renault nizozemského pilota Martina van den Brinka, který kompletně shořel. Posádce se naštěstí nic nestalo.

Podobně se svým vozem v pondělí dopadl i Bolivijec Luis Barbery, jehož toyota začala hořet nedaleko Termas de Río Hondo.

Rok práce přišel vniveč

Vůz připravovaný v garážích českého týmu MKR Technology vzplál na trati mezi městy Villa Carlos Paz a Termas de Río Hondo poté, co byl ještě na prvním mezičase klasifikován na osmém místě.

"Zatím víme jen to, že se naštěstí nikomu nic nestalo a kluci vyvázli bez zranění, detaily neznáme. Dakar ale skončil. Je to pro nás tragédie. Rok tvrdé práce prostě ve vteřině zmizel. Dakar je asi takový," jen těžko hledala slova manažerka stáje MKR Technology Klára Kress.

Planou i osobní auta

Van den Brink nebyl jediným smolařem, jemuž včera shořel vůz. Soutěž skončila kvůli ohni také pro Bolivijce Luise Barberyho, jehož toyota se vzňala na spojovací etapě kousek od Termas de Río Hondo.

Zničená toyota Luise Barberyho:

Plameny šlehající z vozů připomněly rok starou "příhodu" Adama Malysze, jemuž jeho buggyna SMG vzplála také na trati druhé etapy slavné soutěže.

Ohořelý vůz Adama Malysze na loňském Dakaru:

Požár vypukl pouhých 30 km před cílem a byl tak intenzivní, že si posádka nestihla ani vzít osobní doklady. Naštěstí ani loni se čtyřnásobnému mistru světa ve skocích na lyžích či jeho spolujezdci nic nestalo. Ani po této zkušenosti Malysz letos nechybí na startu, zatím je ve voze Mini na 15. místě.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy