Táhli, táhli, Tatru na kola postavit nemohli. Fotky ukazují, jak bolí Dakar v poušti

Táhli, táhli, Tatru na kola postavit nemohli. Fotky ukazují, jak bolí Dakar v poušti
Poušť  Rub al-Chál, známá také jako Empy Quarter byla plná záludných úseků, které přinesly komplikace velkému množství favoritů.
10. etapa Rallye Dakar 2023: Sébastien Loeb, Prodrive
Valtr pokračoval ve vyprávění: "Přišel asi patnáctý kilometr a nájezd do dun. Viděl jsem, jak se tam trápí Van Kasteren, takže musím jet opatrně. Našel jsem si stopu, kterou to on zřejmě projel, ale dokázal ten trychtýř nějakým způsobem projet. Byl strašně úzký a já do něj lehnul."
11. etapa Rallye Dakar 2023: Bertrand Gavard, Husqvarna,
Foto: Reuters
Sport Sport
14. 1. 2023 7:14
Jak účastníci Rallye Dakar zápasili se čtvrtou největší pouští světa. Do písku Rub al-Chál letos organizátoři naplánovali tři náročné etapy tradiční soutěže. Aktuálně.cz přináší fotky i videa z nich.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při sesuvech půdy v jižním Peru zemřelo nejméně 36 lidí

Nejméně 36 lidí zemřelo v jižním Peru při sesuvech půdy, které byly způsobeny vytrvalými dešti. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Wilson Gutiérrez, představitel civilní obrany v okrese Mariano Nicolás Valcárcel, řekl místnímu rádiu, že v odlehlé části okresu bylo nalezeno 36 těl. Mezi mrtvými je pět lidí z dodávky, kterou strhl do řeky příval bahna.

V důsledku povodní a sesuvů půdy je podle civilní ochrany neobyvatelných 630 domů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Dálnici D5 na Tachovsku uzavřela ve směru na Prahu nehoda dodávky

Dálnici D5 u Boru na Tachovsku uzavřel v úterý ráno zhruba na hodinu ve směru na Prahu na 127. kilometru náraz dodávky do svodidel. Později byl provoz částečně obnoven. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) a policie. Podle policistů jsou na místě zranění.

Nehoda se stala kolem 05:00. Doprava byla nejprve odkloněna na Exitu 128 Bor až po Exit 119 Benešovice. Po 06:00 oznámilo ŘSD, že je už dálnice průjezdná jedním pruhem a netvoří se kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy