Těžký život mechaniků na Dakaru: déšť, moře práce i kávy

Podívejte se na galerii náročnou práci mechaniků na Rallye Dakar, kteří pečováním o závodní speciály Tatra týmu Buggyra tráví často celou noc.
Práce mechaniků v bivaku Rallye Dakar začíná prakticky okamžitě po příjezdu závodního speciálu.
Ještě předtím na místo dorazí servisní kamion. V případě Buggyry od letošní sezony hned dva.
Konstrukce ze servisního kamionu slouží i jako provizorní přístřešek nebo dílna.
Partu mechaniků Buggyry nevede nikdo jiný než dvojnásobný nejlepší evropský trucker David Vršecký, který se podílel i na vývoji obou dakarských speciálů roudnického týmu.
Foto: Buggyra Media
Buggyra Media, Sport
8. 1. 2016 12:17
Podívejte se v galerii na náročnou práci mechaniků na Rallye Dakar, kteří pečováním o závodní speciály Tatra týmu Buggyra tráví často celou noc.

Více o Rallye Dakar čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy