Rallye Český Krumlov rozjel nejlépe Pech, Kresta je druhý

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 5. 2013 8:21
Václav Pech s vozem Mini John Cooper S2000 vyhrál páteční úvodní etapu Rallye Český Krumlov
Václav Pech
Václav Pech | Foto: EuroOil Racing Team

České Budějovice - Václav Pech s vozem Mini John Cooper S2000 vyhrál páteční úvodní etapu Rallye Český Krumlov, třetího závodu mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Lídr průběžného pořadí seriálu má po sedmi rychlostních zkouškách v čele náskok 56 sekund na Romana Krestu, který absolvuje první rallye v letošním roce. Třetí je Jaromír Tarabus.

Pech vyhrál šest ze sedmi měřených testů první etapy, pouze na první erzetě byl nejrychlejší Tarabus, který aktuálně za Pechem zaostává o 1:10 minuty.

Krestovi, jenž českokrumlovskou rallye již sedmkrát vyhrál, k posunu na druhé místo pomohla i havárie Romana Odložilíka. Úřadující domácí vicemistr měl stejně jako Tarabus od začátku rallye problémy s výkonem své fabie S2000.

O vítězi 41. ročníku rozhodne dnešních sedm erzet.

Rallye Český Krumlov, třetí podnik MMČR v automobilových soutěžích - po 1. etapě:

1. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) 47:15,0, 2. Kresta, Gross (Škoda Fabia S2000) -56,2, 3. Tarabus, Trunkát (Škoda Fabia S2000) -1:10,6, 4. J. Jelínek, Machů (Škoda Fabia S2000) -2:50,1, 5. Dohnal, Venclík (Peugeot 207 S2000) -3:16,8, 6. Mifka, Plachý (Mitsubishi Lancer Evo IX) -4:34,0.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy