Rallye Český Krumlov jasně opanoval Pech

ČTK ČTK
25. 5. 2013 17:19
Václav Pech s vozem Mini John Cooper Works S2000 suverénně ovládl Rallye Český Krumlov a upevnil si vedení v průběžném pořadí domácího šampionátu.
Václav Pech vyhrál Rallye Český Krumlov s více než minutovým násokem.
Václav Pech vyhrál Rallye Český Krumlov s více než minutovým násokem. | Foto: i-motorsport.cz/Lukáš Chum

Český Krumlov - Václav Pech s vozem Mini John Cooper Works S2000 suverénně ovládl Rallye Český Krumlov a upevnil si vedení v průběžném pořadí domácího šampionátu. Druhého Romana Krestu, který do letošního seriálu zasáhl poprvé, porazil o 74 sekund a potřetí v kariéře se na jihu Čech radoval z vítězství.

Pech, který byl nejrychlejší i na předešlé Rallye Šumava Klatovy, se do čela soutěže dostal již po páteční druhé rychlostní zkoušce a náskok před pronásledovali postupně zvyšoval.

Pech nevyhrál jen tři rychlostní zkoušky

Plzeňský pilot nakonec vyhrál jedenáct ze čtrnácti měřených testů. Dvakrát jej dokázal porazit Kresta, jednou Jaromír Tarabus, jenž nakonec skončil třetí.

Očekávaný souboj Pecha a Kresty byl nakonec jednoznačnou záležitostí. Luhačovický závodník, který českokrumlovskou rallye již sedmkrát vyhrál, měl v pátek i v sobotu problémy s nastavením motoru své Fabie S2000.

Sedmidílný seriál MMČR bude pokračovat 21. a 22. června Agrotec Petronas rallye Hustopeče.

Rallye Český Krumlov, třetí závod mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) 1:41:22,1, 2. Kresta, Gross (Škoda Fabia S2000) -1:14,1, 3. Tarabus, Trunkát (Škoda Fabia S2000) -1:35,3, 4. J. Jelínek, Machů (Škoda Fabia S2000) -4:17,4, 5. Dohnal, Venclík (Peugeot 207 S2000) -5:10,3, 6. Štajf, Rajnoha (Subaru Impreza STI) -6:38,6.

 

Právě se děje

před 7 minutami

EU uvalila sankce na čtyři Rusy kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské činitele kvůli uvěznění opozičníka Alexeje Navalného a potlačování protestů. Je mezi nimi generální prokurátor či hlavní vyšetřovatel.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Jaromír Nohavica chystá sérii koncertů pro ženy

Písničkář Jaromír Nohavica u příležitosti Mezinárodního dne žen chystá sérii sedmi on-line koncertů pro ženy. Všechny skladby bude hrát na přání, a to od od 8. do 14. března vždy od 19 hodin. Audiopřenos si zájemci mohou zapnout na jeho webu. "Písničkových přání přišlo opravdu hodně, a tak z původně jediného plánovaného Koncertu k Mezinárodnímu dni žen nakonec vznikl Mezinárodní týden žen," vysvětluje Nohavica. První koncert příští pondělí 8. března sestaví z 20 nejčastěji objednávaných písní. V následujících šesti večerech zazní dalších 120 skladeb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy