Rallye Bohemia: Těžký život mechaniků a triumf Škody

Prohlédněte si galerii ze 42. Rallye Bohemia, která o víkendu do okolí Mladé Boleslavi přilákal českou špičku v automobilových soutěžích.
... nebo legendární speciál Lancia 037 Rally závodící v soutěži "historiků". U italského vozu to měli jednodušší alespoň v tom, že má lehce odklopitelnou zadní kapotu a k motoru je tak výborný přístup.
Mechanici mají ovšem řadu divákům na první pohled skrytých povinností. Jednou z nich je třeba dopravit vůz do dějiště soutěže po "cizí ose" tak, aby byl připraven už na svých čtyřech kolech bojovat o body ve své třídě.
Když už je všechno hotov, zamíří vůz na start první rychlostní zkoušky, jako v tomto případě Fabia dua Vlastimil Dědic, Diana Vaňková. Ti byli jednou z 120 posádek přihlášených na letošní Rallye Bohemia.
Kromě absolutního pořadí bylo vypsáno bylo celkem 20 různých tříd a pohárů od aut s turbo-dieselovými motory až po německý pohár Trabantů.
Foto: Milan Bydžovský
Sport Sport
13. 7. 2015 15:02
Prohlédněte si galerii ze 42. Rallye Bohemia, která o víkendu do okolí Mladé Boleslavi přilákal českou špičku v automobilových soutěžích.

Více o rallye čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 35 minutami

Dálnice D11 u Prahy bude uzavřená kvůli komplikacím při demolici mostu až do rána

Kvůli komplikacím při demolici mostu přes D11 u Prahy se zpozdí zprovoznění komunikace avizované dříve na 18:00. Podle Národního dopravního informačního centra (NDIC) se provoz na dálnici obnoví až v pondělí ráno. Práce na bourání mostu ztěžuje velké množství výztuže, která nebyla zanesena v dokumentaci, a dělníci o ní tedy nevěděli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy