Rakousko bude mít po jedenácti letech opět Velkou cenu F1

ČTK Sport ČTK, Sport
23. 7. 2013 18:30
Do mistrovství světa formule 1 se v příštím roce vrátí Velká cena Rakouska, která se v seriálu objeví znovu po jedenácti letech.
Rakouský Red Bull si po jedenácti letech užije opět domácí Velké ceny F1.
Rakouský Red Bull si po jedenácti letech užije opět domácí Velké ceny F1. | Foto: Reuters

Vídeň - Do mistrovství světa formule 1 se v příštím roce vrátí Velká cena Rakouska, která se v seriálu objeví znovu po jedenácti letech.

Dohodli se na tom promotér šampionátu Bernie Ecclestone a rakouský miliardář Dietrich Mateschitz, majitel nejlepší stáje posledních let Red Bull a stejnojmenného výrobce nápojů.

Podle agentury APA byl předběžný termín závodu stanoven na 6. července 2014. Součástí seriálu MS má být podle dosud neoficiální dohody nejméně do roku 2020.

Naposledy ovládl A1 Ring Schumacher

Na bývalém okruhu A1 Ring ve Spielbergu, který nyní nese název Red Bull Ring, se jela Grand Prix naposledy v roce 2003, kdy ji vyhrál podruhé za sebou Němec Michael Schumacher.

V Rakousku se dosud jelo 26 mistrovských závodů F1, ten premiérový v roce 1964.

Na pořádání závodu formule 1 Rakousko rezignovalo z finančních důvodů.

Mateschitz poté A1 Ring koupil a rozhodl se ho zrenovovat, což se mu povedlo kvůli protestům místních obyvatel a úřadu pro životní prostředí až po několika letech. Znovu otevřen byl okruh ve Štýrsku před dvěma lety.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

EU a USA uvalily sankce na ruské činitele kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské představitele za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného a potlačování pokojných protestů. Mezi vysoce postavenými činiteli, k jejichž potrestání unie vůbec poprvé využila nový globální sankční režim, je i generální prokurátor Igor Krasnov či hlavní vyšetřovatel Alexandr Bastrykin.

Sankce v úterý uvalily na několik Rusů a podniků i Spojené státy. Jedná se o první protiruské sankce vlády prezidenta Bidena, který slíbil zaujmout k Rusku tvrdší postoj než jeho předchůdce Donald Trump. Republikánský exprezident se často vyjadřoval o svém ruském protějšku Vladimiru Putinovi obdivně a dlouhodobě se stavěl proti návrhům na potrestání Moskvy.

Americká vláda plánovala sankce vůči Rusku několik týdnů. Zatím není jasné, na které činitele konkrétně míří. Zacíleny jsou však kromě jedinců také na 14 společností, jež se většinou specializují na výrobu biologických a chemických látek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy