Nejen Senna a Schumacher, i Češi patří mezi Pány deště. Co třeba Kornfeil s Lackem?

Radek Vičík Radek Vičík
20. 10. 2017 17:06
Výkon Jakuba Kornfeila v nedělní Velké ceně Japonska znovu dokázal, jak specifické jsou závody na mokrém asfaltu. Připomeňte si s námi hvězdy dvou a čtyř kol, které se mohou pyšnit titulem "Pána deště".
F1, VC Británie 1998: Michael Schumacher, Ferrari
F1, VC Británie 1998: Michael Schumacher, Ferrari | Foto: ČTK

Michael Schumacher

Dalším slavným "Pánem deště" je sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher. Vezměme si takovou Velkou cenu Španělska 1996. V tomto roce bylo Ferrari výrazně pomalejší než Williams, přesto německý pilot dokázal v barcelonském lijáku zvítězit o 45 vteřin. Pršelo tak moc, že jezdci sotva dohlédli na přední přítlačná křídla a viděli tak maximálně zadní světla vozu před sebou. Za takové sloty se "Schumi" ve dvanáctém kole probojoval do vedení a pak zajížděl jedno nejrychlejší kolo závodu za druhým.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy