Nejen Senna a Schumacher, i Češi patří mezi Pány deště. Co třeba Kornfeil s Lackem?

Radek Vičík Radek Vičík
20. 10. 2017 17:06
Výkon Jakuba Kornfeila v nedělní Velké ceně Japonska znovu dokázal, jak specifické jsou závody na mokrém asfaltu. Připomeňte si s námi hvězdy dvou a čtyř kol, které se mohou pyšnit titulem "Pána deště".
Moto3 2017: Jakub Kornfeil, Peugeot
Moto3 2017: Jakub Kornfeil, Peugeot | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr

Jakub Kornfeil

I když má český motocyklový závodník letos ve třídě Moto3 k dispozici výkonnostně velmi slabý motocykl Peugeot (jinými slovy Mahindru s jiným logem), na vodě dokáže deficit svého stroje téměř anulovat. V neděli v Japonsku si za silného deště dojel pro osmou příčku, a to se dlouho držel na šesté pozici. Ještě lépe si vedl už předtím v Misanu, i přes pád dokončil "mokrou" Velkou cenu San Marina sedmý.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Olympionička Fišerová zahájila sezonu slalomářského SP bronzem

Kanoistka Tereza Fišerová obsadila třetí místo v úvodním závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Praze. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy