Räikkönen návrat do F1 neplánuje. Chce zůstat u rallye

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
25. 8. 2010 17:32
Zájem o prodloužení spolupráce má i Citroën
V rallye si finský jezdec teprve zvyká.
V rallye si finský jezdec teprve zvyká. | Foto: Reuters

Praha - K návratu na okruhy formule 1 se v nejbližší době nejspíš nechystá finský jezdec a mistr světa z roku 2007 Kimi Räikkönen, který momentálně hájí barvy juniorského týmu Citroën v rallye šampionátu.

Samotný jezdec se totiž po německé rallye, na níž dojel na slušném sedmém místě, nechal slyšet, že "se pravděpodobně již nikdy do formule 1 nevrátí."

"Ve formuli jsem byl dlouhá léta a dokonce jsem vyhrál i mistrovský titul, o čemž jsem vždy snil, ale časy se mění. Teď jsem v rallye. Jsou i jiné věci, než F1," sdělil někdejší pilot Ferrari, McLarenu a Sauberu.

Čtěte také:

Loeb vyhrál poosmé za sebou Německou rallye
Video: Loeb v Německu opět dominoval

Ve středu přitom trvající zájem o služby Räikkönena projevil i jeho stávající zaměstnavatel Citroën, jenž by si jej rád podržel ve svém juniorském týmu.

"Chceme, aby u nás zůstal. Zatím jsem s ním ještě o tom nemluvil, ale byli bychom rádi, kdyby závodil za Citroën i příští rok," prohlásil ve středu šéf týmu Oliver Quesnel.

"V Německu to neměl lehké. Ale myslím si, že v následujících dvou podnicích šampionátu má šanci na umístění do pátého místa," zhodnotil Quesnel sedmou příčku Räikkönena na nedávno odjeté Německé rallye.

Nejlepším dosavadním výsledkem třicetiletého finského pilota v šampionátu bylo páté místo na dubnové turecké rallye.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
před 48 minutami

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce trati za 2,6 miliardy Kč

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce železniční trati, díky níž tudy vlaky budou moci projíždět až stošedesátikilometrovou rychlostí. Zrychlí se tak cestování mezi Prahou a Plzní. Součástí akce byla i obnova berounského nádraží a stanice Králův Dvůr a modernizace zabezpečovacího zařízení. Náklady jsou přes 2,6 miliardy bez DPH, tři čtvrtiny pokryla dotace z Evropské unie.

Podle generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody se zlepšil komfort pro cestující a vznikl i bezbariérový přístup na nástupiště v Berouně i Králově Dvoře. "Zvýšila se traťová rychlost na 160 kilometrů v hodině a zkrátily se jízdní doby. Myslím si, že se už skutečně jedná o koridorovou trať se vším všudy," řekl Svoboda při dnešním slavnostním ukončení prací. Poukázal na to, že nyní je hotová rekonstrukce celého třetího koridoru z Berouna až do Chebu, včetně průjezdu plzeňským uzlem.

Práce na 5,7 kilometru dlouhém úseku mezi Berounem a Královým Dvorem začaly v roce 2016. V první etapě stavbaři opravili osobní nádraží v Berouně. Součástí byla obnova kolejiště, vznikl nový podchod, nástupiště a přístřešky. Přístup na nástupiště pro handicapované zajišťují výtahy. Železniční stanice byla také vybavena informačním systémem pro slabozraké a nevidomé. Dělníci vyměnili technologická zařízení a obnovili kolejiště na seřaďovacím nádraží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy