Prokop vyhrál v Polsku erzetu, ale z 13. pozice mu nepomohla

ČTK ČTK
3. 7. 2015 20:59
Český jezdec Martin Prokop, kterému po čtvrteční úvodní erzetě patřilo čtvrté místo, klesl na třináctou pozici a výš mu nepomohlo ani vítězství v závěrečné rychlostní zkoušce dne.
Martin Prokop.
Martin Prokop. | Foto: Jipocar Czech National Team

Mikolajki - Mistr světa Sébastien Ogier z Francie vede po první etapě Polskou rallye. Český jezdec Martin Prokop, kterému po čtvrteční úvodní erzetě patřilo čtvrté místo, klesl na třináctou pozici a výš mu nepomohlo ani vítězství v závěrečné rychlostní zkoušce dne.

Až do šesté erzety vedl Estonec Ott Tänak s fordem, pak ho ale předstihly volkswageny, v nichž jedou i druhý Andreas Mikkelsen z Norska a třetí Fin Jari-Matti Latvala. Rozdíly v čele jsou minimální, Ogier vede o dvě vteřiny a první od sedmého vozu nedělí ani tři čtvrtě minuty.

Prokop s fordem zahájil den jako čtvrtý muž průběžného pořadí, jenže první desítku hned opustil. "Nebylo to dobré, nevíme, jak se dostat do rytmu," postěžoval si na facebooku. "Měl jsem divný pocit, vpředu byl nějaký problém. Moc jsem tomu autu nevěřil," přidal pak po sedmé erzetě na webu rally-base.com.

Poslední měřený test ale dokázal vyhrát, domácí idol Robert Kubica za ním zaostal o tři desetiny sekundy. "Dopoledne to bylo opravdu špatné, ale postupně se to zlepšovalo. Snad nás ta vyhraná zkouška namotivuje na zítřek," dodal Prokop.

Sedmý díl mistrovství světa vyvrcholí v neděli.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy