Prokop bude bojovat o body i mezi týmy WRC

Radek Vičík Radek Vičík
22. 1. 2013 13:15
Jipocar Czech National Team byl potvrzen jako oficiální stáj světového šampionátu v rallye.
Martin Prokop vstoupil do sezony sedmým místem v Rallye Monte Carlo.
Martin Prokop vstoupil do sezony sedmým místem v Rallye Monte Carlo. | Foto: Jipocar Czech National Team

Praha - Od druhé rallye mistrovství světa v automobilových soutěžích bude český jezdec Martin Prokop bojovat o body nejen v hodnocení jezdců ale také týmů.

Jeho Jipocar Czech National Team byl potvrzen jako sedmá oficiální stáj světového šampionátu v rallye.

"Jedná se o důležitý krok pro náš tým, který zvyšuje jeho prestiž. Dokazuje to naši profesionalitu a nasazení. Chceme se řadit mezi nejlepší a ukázat našim sponzorům a fanouškům odhodlání posouvat se kupředu, nepřešlapovat několik let na místě," řekl Quirin Müller, manažer Jipocar Czech National Teamu.

Třetí Ford ve hře

Prokop, pilotující vůz Ford Fiesta RS WRC, bude třetím zástupcem této značky v MS týmů. Dvě stáje má Citroën a po jedné Volkswagen a Mini.

"Za dva týdny na Švédské rallye pro nás začíná tak trochu nová éra účinkování v soutěžích MS. Myslím, že sedmým místem z Monte Carla se sezona slušně rozjela, ale vím, že soupeři ani kritičtí fanoušci nám nic nedarují, takže na sobě musíme  neustále pracovat a snažit se dělat soupeřům starost a fanouškům radost,“ slíbil jihlavský pilot.

Všechny soutěže kromě Austrálie

Tým nominoval do bodování jedenáct ze zbývajících dvanácti podniků MS, bude chybět pouze na zářijové Australské rallye.

Do celkového hodnocení se započítávají všechny bodové zisky a během každé soutěže se mimo absolutní pořadí jezdců rozdělují body ještě pro prvních deset závodníků z registrovaných WRC týmů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy