Přejel soupeře, ale souzen už nebude. Šampion NASCAR se dohodl s pozůstalými

ČTK ČTK
3. 4. 2018 9:50
Stewart se mimosoudně dohodl s rodinou Kevina Warda, kterého přejel při závodech bugin.
Tony Stewart (nahoře) vyhrál v NASCAR celkem 49 závodů.
Tony Stewart (nahoře) vyhrál v NASCAR celkem 49 závodů. | Foto: Todd Warshaw/Getty Images for NASCAR

Utica - Trojnásobný šampion americké automobilové série NASCAR Tony Stewart se dohodl na mimosoudním vyrovnání s rodinou závodníka, kterého srazil a usmrtil před necelými čtyřmi lety při soutěži bugin. Stewart z tragické nehody vyvázl bez obvinění z trestného činu.

Stewart přejel dvacetiletého Kevina Warda 9. srpna 2014 při závodech na okruhu Canandaigua Motorsports Park. Ward vystoupil ze stojící buginy a šel si vyřídit účty se Stewartem, s nímž měl o kolo dříve kolizi. Šestačtyřicetiletý jezdec a majitel týmu ho ale údajně na špatně osvětlené části trati neviděl a srazil ho.

Státní žalobce Stewarta obvinil ze zabití druhého stupně a zabití z nedbalosti, velká porota ale v září 2014 důvody ke vznesení žaloby neshledala. Rodina se proto obrátila na civilní soud, případ se měl začít projednávat 7. května.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Policie evakuuje stovky obyvatel Kuřimi. Nedaleko ulice U Rybníka se našla asi padesátikilogramová letecká puma.

před 1 hodinou

Návrh na spojení agentury CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism projedná vláda, plán kritizuje Hospodářská komora

Sestěhování agentur CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism v České republice i v zahraničí by mělo v následujících třech letech přinést úsporu 138 milionů korun. Novinářům to před pondělním zasedáním vlády řekl ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Kabinet v pondělí projedná přestěhování agentur CzechTrade a CzechTourism do státní budovy ve Štěpánské ulici v Praze, kde sídlí agentura CzechInvest. 

V neděli plánované sloučení ostře zkritizovala Hospodářská komora. "Projekt synergie, tedy sloučení státních agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism, kterým se v pondělí zabývá vláda, bude místo revoluční změny podpory podnikání a exportu pouhým sestěhováním těchto subjektů bez zásadních změn a důkladného auditu jejich fungování," uvedla komora v tiskové zprávě.

Vládní materiál podle Hospodářské komory například vůbec neřeší roztříštěné řízení podpory zahraničního obchodu tuzemských firem v zahraničí. Havlíček výtky odmítl, vyjádření komory má za velmi překvapivé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy