Příliš dlouhý sprint s minimaxem. Vůz formule 2 pohltily v Soči plameny

Radek Vičík Radek Vičík
29. 9. 2020 16:23
Druhý závod formule 2 v Soči se proměnil v boj s ohněm. Po kolizi se soupeřem se vzňal vůz Lucy Ghiotta. Ital sice vyvázl z bouračky bez zranění, ale monopost mu málem celý shořel.
Požár vozu formule 2 Lucy Ghiotta v druhém závodě v Soči po kolizi s Jackem Aitkenem | Video: Youtube.com

Nedělní sprint F2 v rámci Velké ceny Ruska přinesl pro dva piloty a hasiče ze Soči velmi horké chvilky.

V sedmém kole se dostali v plné rychlosti do kontaktu britský jezdec Jack Aitken a Luca Ghiotto z Itálie. Zatímco vůz pravděpodobného viníka kolize se "jen" rozbil o svodidla, Italův stroj vletěl mezi části bariéry a tam začal hořet.

Aitken a Ghiotto vyvázli z karambolu, při němž byla rychlost během nárazu na bariéry téměř 200 km/h, bez zranění a v klidu odkráčeli do auta zdravotníků, které je odvezlo do boxů.

Ovšem než na místo dorazili hasiči, už se z monopostu týmu Hitech Grand Prix valil hustý dým. Na zdolání ohně záchranáři spotřebovali několik minimaxů. Byť byla formule pokrytá hasící pěnou, stále bylo nutné likvidovat zbývající ohniska požáru.

I když se někteří experti i fanoušci podivovali, že zákrok přišel pozdě a vůz mohl doznat mnohem menších škod, ředitel závodů F1 Michael Masi práci ruských hasičů a pořadatelů hájil.

"Pořadatelé se na místo dostali docela brzy. Problém byl ale v tom, že se havárie stala poměrně daleko od jejich nejbližších stanovišť. Na nich byli také hasiči, ale museli s minimaxem běžet nějakých 150 metrů. Jakmile byl závod přerušen, vydali se na místo také traťoví komisaři z druhé strany závodní dráhy," vysvětlil Masi.

Šampionátu formule 2 před posledními dvěma dvojzávody v Bahrajnu stále vévodí Mick Schumacher. Syn sedminásobného šampiona F1 Michaela má v čele 22bodový náskok před Britem Callumem Ilottem. Pilot české stáje Charouz Racing System Louis Delétraz je sedmý. Za lídrem zaostává o 69 bodů, takže je stále ještě teoreticky ve hře o titul.