Pojede Alonso už v Malajsii? Začal trénovat na simulátoru

ČTK ČTK
17. 3. 2015 15:09
Španělský pilot formule 1 Fernando Alonso absolvuje po otřesu mozku z havárie při předsezonním testování tento týden zkušební jízdy
Fernando Alonso
Fernando Alonso | Foto: McLaren Honda

Woking - Španělský pilot formule 1 Fernando Alonso absolvuje po otřesu mozku z havárie při předsezonním testování tento týden zkušební jízdy na simulátoru a doufá, že by se mohl do nové sezony zapojit už v příští Velké ceně Malajsie. McLaren pro třiatřicetiletého jezdce připravil i další program, který by mu měl pomoci s návratem do kokpitu.

Dvojnásobný mistr světa se zranil koncem února při nárazu do bariéry na okruhu v Barceloně a strávil tři dny v nemocnici. Na nehodu si stále nepamatuje.

O uplynulém víkendu vynechal Alonso na radu lékařů úvodní závod v Melbourne, další díl seriálu, který se pojede 29. března v Sepangu, už ale zmeškat nechce. Nejprve ovšem bude muset projít lékařskými testy mezinárodní federace FIA.

Součástí programu v sídle McLarenu v britském Wokingu bude i schůzka s týmem inženýrů, s nimiž Alonso projde data z nehody. Stáj vypracovala obsáhlou zprávu, podle níž havárii nezavinilo žádné technické selhání. Oficiálním vysvětlením tak zůstává, že pilota smetl silný poryv větru.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy