Pojede Alonso už v Malajsii? Začal trénovat na simulátoru

ČTK ČTK
17. 3. 2015 15:09
Španělský pilot formule 1 Fernando Alonso absolvuje po otřesu mozku z havárie při předsezonním testování tento týden zkušební jízdy
Fernando Alonso
Fernando Alonso | Foto: McLaren Honda

Woking - Španělský pilot formule 1 Fernando Alonso absolvuje po otřesu mozku z havárie při předsezonním testování tento týden zkušební jízdy na simulátoru a doufá, že by se mohl do nové sezony zapojit už v příští Velké ceně Malajsie. McLaren pro třiatřicetiletého jezdce připravil i další program, který by mu měl pomoci s návratem do kokpitu.

Dvojnásobný mistr světa se zranil koncem února při nárazu do bariéry na okruhu v Barceloně a strávil tři dny v nemocnici. Na nehodu si stále nepamatuje.

O uplynulém víkendu vynechal Alonso na radu lékařů úvodní závod v Melbourne, další díl seriálu, který se pojede 29. března v Sepangu, už ale zmeškat nechce. Nejprve ovšem bude muset projít lékařskými testy mezinárodní federace FIA.

Součástí programu v sídle McLarenu v britském Wokingu bude i schůzka s týmem inženýrů, s nimiž Alonso projde data z nehody. Stáj vypracovala obsáhlou zprávu, podle níž havárii nezavinilo žádné technické selhání. Oficiálním vysvětlením tak zůstává, že pilota smetl silný poryv větru.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Slovenští poslanci drželi minutu ticha za Jaroslava Kuberu

Slovenští poslanci v úterý minutou ticha uctili památku šéfa českého Senátu Jaroslava Kubery, který zemřel v pondělí ve věku 72 let. Učinili tak na úvod své schůze slovenské sněmovny a z podnětu jejího předsedy Andreje Danka.

"S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu o úmrtí významného českého státníka, přítele Slovenska, politika, předsedy českého Senátu, pana Jaroslava Kubery. Prosím, abychom minutou ticha uctili významného člověka, který neskutečně miloval Slovenskou republiku," řekl Danko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy