Pojede Alonso už v Malajsii? Začal trénovat na simulátoru

ČTK ČTK
17. 3. 2015 15:09
Španělský pilot formule 1 Fernando Alonso absolvuje po otřesu mozku z havárie při předsezonním testování tento týden zkušební jízdy
Fernando Alonso
Fernando Alonso | Foto: McLaren Honda

Woking - Španělský pilot formule 1 Fernando Alonso absolvuje po otřesu mozku z havárie při předsezonním testování tento týden zkušební jízdy na simulátoru a doufá, že by se mohl do nové sezony zapojit už v příští Velké ceně Malajsie. McLaren pro třiatřicetiletého jezdce připravil i další program, který by mu měl pomoci s návratem do kokpitu.

Dvojnásobný mistr světa se zranil koncem února při nárazu do bariéry na okruhu v Barceloně a strávil tři dny v nemocnici. Na nehodu si stále nepamatuje.

O uplynulém víkendu vynechal Alonso na radu lékařů úvodní závod v Melbourne, další díl seriálu, který se pojede 29. března v Sepangu, už ale zmeškat nechce. Nejprve ovšem bude muset projít lékařskými testy mezinárodní federace FIA.

Součástí programu v sídle McLarenu v britském Wokingu bude i schůzka s týmem inženýrů, s nimiž Alonso projde data z nehody. Stáj vypracovala obsáhlou zprávu, podle níž havárii nezavinilo žádné technické selhání. Oficiálním vysvětlením tak zůstává, že pilota smetl silný poryv větru.

 

Právě se děje

Další zprávy