V Číně nenašli pro Podmola žádnou Husqvarnu, musí se vrátit ke staré značce

rav rav
2. 10. 2018 17:45
Libora Podmola čeká ve Wu-chanu další díl světového šampionátu ve frestyle motokrosu. Přípravu mu komplikuje fakt, že se musí vrátit na Yamahu. Na ní ovšem už téměř rok neseděl.
Libor Podmol.
Libor Podmol. | Foto: Jiří Šimeček

Wu-chan - Před středečním závodem světového šampionátu ve frestyle motokrosu  musel Libor Podmol řešit netradiční problém. V Číně pro něj nenašli vhodnou motorku značky Husqvarna, takže se český závodník musí ve Wu-chanu vrátit k Yamaze.

"Byl jsem přesvědčen, že si v Číně stejně jako všude na světě půjčím motorku od lokální Husqvarny. Bohužel to nakonec nevyšlo," prohlásil Podmol, jehož v závodě doplní i mladší bratr Filip.

Libor Podmol je v průběžném pořadí seriálu třetí, teď se ale se v trénincích musí sžívat s jinou motorkou. "Jde to pomalu, ale jistě. Když jsem poprvé dostal Husqvarnu, trvalo mi to tři týdny intenzivního tréninku, abych měl jistotu. Teď mám na to pouze dva dny," vysvětlil loňský vicemistr světa Podmol, který na Yamaze neseděl skoro rok.

"Je to jakoby těsně před Velkou Pardubickou musel žokej Váňa vyměnit svého oblíbeného koně," přirovnal s úsměvem situaci, ve které se nachází.

Podmol kvůli tomu ani přesně neví, jaké triky během závodu v Číně zařadí. "Šance na dobrý výsledek ale je," věří jezdec, jenž se českým fanouškům představí v listopadových FMX Gladiator Games v Praze. Tam si bratrská dvojice Podmolů připravuje unikátní dvojité salto.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy