Podívejte se: Schumacher opět vítězil. V motokárách

rou
28. 11. 2007 11:00
Legenda formule 1 je stále nejrychlejší Uvnitř: Galerie
Sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher slaví vítězství v závodě motokár v brazilském Florianopolisu.
Sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher slaví vítězství v závodě motokár v brazilském Florianopolisu. | Foto: Reuters

Florianopolis - Sedminásobný světový šampion formule jedna Michael Schumecher sice loni se závoděním skončil, ale stále dokazuje, proč se stal legendou motoristického sportu.

Naposledy si vychutnal vítězství v prestižním motokárovém závodě International Challenge of Go-Kart Champs ve Florianopolis. Na brazilské trati se mezi sebou každoročně utkávají špičkoví světoví piloti.

Schumacher se znovu vrací do vozu Ferrari. Na test - čtěte ZDE

Schumacher se v prvním závodě rychle vyhoupl ze čtvrtého místa do čela a tam také zůstal až do cíle, za ním protnul cílovou pásku testovací jezdec týmu F1 Renault Nelson Piquet Jr.

Ve druhém závodě sice skončil legendární Němec kvůli problémům s brzdami až šestý, ale celkový součet 35 bodů mu bohatě stačil na to, aby si domů odvezl trofej pro vítěze.

Prohlédněte si, jak Michael Schumacher proháněl své soupeře. Kliknutím na fotku se dostanete do galerie.

Bývalý pilot formule 1 Michael Schumacher (vpředu vpravo) si jede pro vítězství v motokárovém závodě International Challenge of Go-Kart Champs ve Florianopolisu.
Bývalý pilot formule 1 Michael Schumacher (vpředu vpravo) si jede pro vítězství v motokárovém závodě International Challenge of Go-Kart Champs ve Florianopolisu. | Foto: Reuters
Diváci na motokárovém závodě v brazilském Florianopolisu vyzývají Michaela Schumachera, vrať se.
Diváci na motokárovém závodě v brazilském Florianopolisu vyzývají Michaela Schumachera, vrať se. | Foto: Reuters
Bývalý pilot F1 Michael Schumacher se zdraví s fanoušky po vítězství na motokárovém závodě International Challenge of Go-Kart Champs v Brazílii.
Bývalý pilot F1 Michael Schumacher se zdraví s fanoušky po vítězství na motokárovém závodě International Challenge of Go-Kart Champs v Brazílii. | Foto: Reuters

V Brazílii se představili i Schumacherovi bývalí spolujezdci z týmu Ferrari. Rubens Barrichello, který v příští sezoně F1 znovu pojede v kokpitu Hondy, dojel čtvrtý, Felipe Massa zakončil víkend na páté příčce.

Massa v Brazílii loni vyhrál, ale letos se musel sklonit právě před Schumacherem. "Věděl jsem, že bude těžké obhájit tu vítězství, letos dorazili ještě kvalitnější jezdci než loni," prohlásil pro oficiální stránky F1 Massa.

"Bylo pěkné se cítit podobně jako v Monze, se všemi těmi diváky mačkajícími se kolem trati, aby byli blíže jezdcům," dodal čtvrtý muž letošního formulového šampionátu.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Nezaměstnanost v Česku v dubnu klesla na 4,1 procenta

Podíl nezaměstnaných v Česku v dubnu klesl z březnových 4,2 procenta na 4,1 procenta. Nezaměstnanost je tak nejnižší od loňského prosince. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Úřad práce ČR. Počet uchazečů o práci v evidenci úřadu klesl oproti březnu téměř o 9000 na 297 876, zatímco počet volných míst stoupl o 4500 na 343 407. Množství míst vzrostlo i ve srovnání s loňským dubnem, a to o více než 10 000. Nezaměstnaných meziročně skoro 44 000 přibylo.

"S příchodem jarního období došlo k rozjezdu sezonních prací," sdělil k meziměsíčnímu poklesu nezaměstnanosti generální ředitel Úřadu práce ČR Viktor Najmon. "Zaměstnavatelé momentálně hledají mimo jiné nové zaměstnance ve stavebnictví, zemědělství, lesnictví, zahradnictví, těžbě, ale také v logistice či e-shopech," doplnil. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) pomohly i státní příspěvky na mzdy z programu Antivirus. "Vývoj na trhu práce ukazuje, jak důležitá je v době krize efektivní ochrana pracovních míst," sdělila v pátek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy