Pod koly mu zemřel kamarád. Rossi ale bude jezdit dál

Sport Jaroslav  Šindelář Sport, Jaroslav Šindelář
24. 10. 2011 19:15
Rossiho ducati najela Simoncellimu na hlavu
Jak se nyní rozhodne historicky nejúspěšnější jezdec mistrovství světa?
Jak se nyní rozhodne historicky nejúspěšnější jezdec mistrovství světa? | Foto: Reuters

Sepang - Jak se po ztrátě největšího přítele mezi spolujezdci zachová devítinásobný mistr světa Valentino Rossi? Ukončí po šokující a tragické smrti Marca Simoncelliho (+24) motocyklovou kariéru?

Historicky nejúspěšnější závodník mistrovství světa se už dříve několikrát nechal slyšet, že kvůli ztrátě motivace v motocyklových závodech a lákavé vidině účasti v závodech formule 1 či rallye po sezoně kariéru motocyklového jezdce ukončí.

A tragédie ze Sepangu spekulacím nahrála. Obzvlášť proto, že Rossi byl přímo u toho, když jeho velký kamarád zahynul.

Čtěte také:
VIDEO Tragický Sepang! Simoncelli po nehodě zemřel
Simoncelli jezdil riskantně, přesto ho milovali
Zesnulému Simoncellimu hrozili za riskantní jízdu smrtí

Podobné názory v pondělí rázně utnul Rossiho manažer Davide Brivio. Hvězda týmu Ducati prý bude pokračovat. "Hodně lidí se mě ptá, jestli Vale skončí. To není absolutně pravda a je mi líto, že na to musím vůbec odpovídat," vzkázal Brivio přes sociální síť Twitter.

Simoncelli ve druhém kole závodu na okruhu v Sepangu bez cizího přičinění upadl v pravotočivé zatáčce a nešťastnou shodou okolností byl vymrštěn před kola yamahy Američana Colina Edwardse a Rossiho ducati, které do něj v plné rychlosti narazily.

A právě střet přední pneumatiky Rossiho stroje se Simoncelliho hlavou, po němž zesnulému závodníkovi odlétla přilba, podle lékařů Simoncellimu způsobil smrtelná zranění.

Rossi, který na rozdíl od Edwardse (vykloubil si levé rameno) střet ustál, dojel do paddocku, kde pouze hlesl: "Ó můj bože," poté se rozbrečel a zavřel se do svého karavanu, aniž by s někým promluvil.

Až večer tamního času se k nešťastnému střetu vyjádřil.

Marco Simoncelli.
Marco Simoncelli. | Foto: Reuters

"Sic (Simoncelli) byl jako můj mladší bratr. Byl silný na trati, milý v životě. Pořád tomu nemohu uvěřit, bude mi chybět," uvedl na svém twitterovém účtu.

"Rozhodl jsem se, že budu vzpomínat na Simoncelliho s úsměvem, který on vždycky nosil na tváři. Jsi skvělý a já tě budu mít navždy ve svém srdci," napsal Rossi na svůj facebookový profil.

O osm let starší Rossi byl pro Simoncelliho nejen bratr, ale také učitel. Při Simoncelliho začátcích v závodech mistrovství světa se jej Rossi ujal, připravoval se s ním a dával mu rady. Úzce spolupracovali až do roku 2010, kdy 'Sic' přestoupil do třídy MotoGP.

Mluví se dokonce o tom, že to byl právě Rossi, jenž měl hlavní zásluhu na tom, že mistra světa z roku 2008 v kategorii do 250 ccm angažovala do kategorie MotoGP Honda, v jejíž barvách kdysi Rossi jezdil.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy