Pod koly mu zemřel kamarád. Rossi ale bude jezdit dál

Sport Jaroslav  Šindelář Sport, Jaroslav Šindelář
24. 10. 2011 19:15
Rossiho ducati najela Simoncellimu na hlavu
Jak se nyní rozhodne historicky nejúspěšnější jezdec mistrovství světa?
Jak se nyní rozhodne historicky nejúspěšnější jezdec mistrovství světa? | Foto: Reuters

Sepang - Jak se po ztrátě největšího přítele mezi spolujezdci zachová devítinásobný mistr světa Valentino Rossi? Ukončí po šokující a tragické smrti Marca Simoncelliho (+24) motocyklovou kariéru?

Historicky nejúspěšnější závodník mistrovství světa se už dříve několikrát nechal slyšet, že kvůli ztrátě motivace v motocyklových závodech a lákavé vidině účasti v závodech formule 1 či rallye po sezoně kariéru motocyklového jezdce ukončí.

A tragédie ze Sepangu spekulacím nahrála. Obzvlášť proto, že Rossi byl přímo u toho, když jeho velký kamarád zahynul.

Čtěte také:
VIDEO Tragický Sepang! Simoncelli po nehodě zemřel
Simoncelli jezdil riskantně, přesto ho milovali
Zesnulému Simoncellimu hrozili za riskantní jízdu smrtí

Podobné názory v pondělí rázně utnul Rossiho manažer Davide Brivio. Hvězda týmu Ducati prý bude pokračovat. "Hodně lidí se mě ptá, jestli Vale skončí. To není absolutně pravda a je mi líto, že na to musím vůbec odpovídat," vzkázal Brivio přes sociální síť Twitter.

Simoncelli ve druhém kole závodu na okruhu v Sepangu bez cizího přičinění upadl v pravotočivé zatáčce a nešťastnou shodou okolností byl vymrštěn před kola yamahy Američana Colina Edwardse a Rossiho ducati, které do něj v plné rychlosti narazily.

A právě střet přední pneumatiky Rossiho stroje se Simoncelliho hlavou, po němž zesnulému závodníkovi odlétla přilba, podle lékařů Simoncellimu způsobil smrtelná zranění.

Rossi, který na rozdíl od Edwardse (vykloubil si levé rameno) střet ustál, dojel do paddocku, kde pouze hlesl: "Ó můj bože," poté se rozbrečel a zavřel se do svého karavanu, aniž by s někým promluvil.

Až večer tamního času se k nešťastnému střetu vyjádřil.

Marco Simoncelli.
Marco Simoncelli. | Foto: Reuters

"Sic (Simoncelli) byl jako můj mladší bratr. Byl silný na trati, milý v životě. Pořád tomu nemohu uvěřit, bude mi chybět," uvedl na svém twitterovém účtu.

"Rozhodl jsem se, že budu vzpomínat na Simoncelliho s úsměvem, který on vždycky nosil na tváři. Jsi skvělý a já tě budu mít navždy ve svém srdci," napsal Rossi na svůj facebookový profil.

O osm let starší Rossi byl pro Simoncelliho nejen bratr, ale také učitel. Při Simoncelliho začátcích v závodech mistrovství světa se jej Rossi ujal, připravoval se s ním a dával mu rady. Úzce spolupracovali až do roku 2010, kdy 'Sic' přestoupil do třídy MotoGP.

Mluví se dokonce o tom, že to byl právě Rossi, jenž měl hlavní zásluhu na tom, že mistra světa z roku 2008 v kategorii do 250 ccm angažovala do kategorie MotoGP Honda, v jejíž barvách kdysi Rossi jezdil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 56 minutami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy