Plošinář Gollob odmítl divokou kartu, vypadl z Grand Prix

ČTK Sport ČTK, Sport
7. 12. 2013 11:49
Polský exmistr světa na ploché dráze Tomasz Gollob nepojede v příští sezoně seriál Grand Prix. I když se do dalšího ročníku svými letošními výskledky nekvalifikoval, odmítl divokou kartu.
Při této havárii si Tomasz Gollob.ve Stockholmu zlomil obratel. | Video: youtube.com

Varšava - Polský exmistr světa na ploché dráze Tomasz Gollob nepojede v příští sezoně seriál Grand Prix. I když se do dalšího ročníku svými letošními výskledky nekvalifikoval, odmítl divokou kartu nabízenou promotérem BSI.

Šampion z roku 2010 tak bude v seriálu chybět poprvé od jeho vzniku v roce 1995.

"Dlouho jsem o tom přemýšlel. V mistrovství světa jezdím 21 let a přišel čas s tím skončit," uvedl Gollob na svém webu.

Dvaačtyřicetiletý Gollob v letošním ročníku obsadil až deváté místo, takže se nevešel mezi osmičku přímo kvalifikovaných jezdců. Na vině bylo i těžkého zranění z předposledního závodu ve Stockholmu, kde si zlomil obratel.

V příštím roce chce Gollob startovat jen v prestižní polské lize a mistrovství Evropy, nebrání se ale případné jednorázové divoké kartě na některou z Grand Prix. "Když přijde pozvánka organizátorů, nevidím důvod, proč bych nejel," dodal.

Gollob nechyběl v žádném ročníku od zavedení formátu GP v roce 1995, v MS startoval i v předchozích dvou letech. V GP absolvoval 162 závodů a 22 jich vyhrál včetně Grand Prix České republiky v letech 1999 a 2010. Vedle titulu z roku 2010 byl dvakrát druhý (1999 a 2009) a čtyřikrát skončil třetí (1997, 1998, 2001 a 2008). Má i pět titulů z MS družstev.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

EU a USA uvalily sankce na ruské činitele kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské představitele za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného a potlačování pokojných protestů. Mezi vysoce postavenými činiteli, k jejichž potrestání unie vůbec poprvé využila nový globální sankční režim, je i generální prokurátor Igor Krasnov či hlavní vyšetřovatel Alexandr Bastrykin.

Sankce v úterý uvalily na několik Rusů a podniků i Spojené státy. Jedná se o první protiruské sankce vlády prezidenta Bidena, který slíbil zaujmout k Rusku tvrdší postoj než jeho předchůdce Donald Trump. Republikánský exprezident se často vyjadřoval o svém ruském protějšku Vladimiru Putinovi obdivně a dlouhodobě se stavěl proti návrhům na potrestání Moskvy.

Americká vláda plánovala sankce vůči Rusku několik týdnů. Zatím není jasné, na které činitele konkrétně míří. Zacíleny jsou však kromě jedinců také na 14 společností, jež se většinou specializují na výrobu biologických a chemických látek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy