Plochodrážní duel s Polskem ukončila nebezpečná havárie

Ilustrační foto
Druhým účastníkem nehody ve smolné 13. jízdě byl Matěj Kůs (na snímku vlevo spolu s bývalým závodníkem Lubošem Tomíčkem, který mu pomáhal jako mechanik). Domácí jezdec si stěžoval na bolest nohy a žeber.
Ne, čerstvý vítěz úvodní Grand Prix na dlouhé dráze Josef Franc si nehraje na potápěče, jen si "na suchu" zkouší svoje závodnické brýle.
Bojová porada českého tým zřejmě moc účinná nebyla. Domácí se dokázali silnému soupeři vzdorovat jen první tři jízdy, pak už to byli v hlavní roli pouze favorizovaní Poláci,....
...,z 60 teoreticky možných bodů získali hosté celých 54 a z tuctu rozjížděk vyhrál pro Česko jedinou Josef Franc.
12. 6. 2013 22:48

Praha - Přípravný duel českých plochodrážních jezdců s Polskem před červencovým finále mistrovství světa družstev v Praze ukončil na Markétě předčasně pád Matěje Kůse a Adriana Miedzinského.

Polský jezdec ve 13. jízdě zachytil o Kůsovo zadní kolo a oba skončili v kotrmelcích. Po nehodě byli převezeni do nemocnice.

Miedzinski byl po pádu v bezvědomí, ale v sanitce komunikoval. Domácí závodník Kůs si podle serveru www.speedwayfakta.cz stěžoval na bolest nohy a žeber. Závod byl předčasně ukončen za stavu 18:54.

Finále MS družstev se uskuteční v Praze 20. července, český tým je zatím jediným jistým účastníkem. Ostatní vzejdou ze dvou semifinále a závěrečné kvalifikace, tzv. Poslední šance.