Jen růžová to může být. Na závodních okruzích sluší nejen ženám

Růžová barva není na závodních okruzích už dávno ničím výjimečná. Závodila v ní i dnes už bývalá pilotka Danica Patricková.
Porsche v rámci retro zbarvení oživilo pro letošní čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans vzpomínku na rok 1971, kdy se po Circuit de la Sarthe prohánělo "Růžové prase".
Tehdy i nyní jde o speciální "kamufláž" vozu  v duchu řeznických nákresů jednotlivých druhů vepřového masa.
Roku 1971 se růžovou pyšnil legendární vůz Porsche 917/20. Posádce Reinhold Jöst, Willi Kauhsen ovšem tato barva štěstí nepřinesla, Němci obsadili až 32. místo.-
Už druhým rokem jezdí v růžové také tým formule 1 Force India.
Foto: Chevy Racing News Photo
Radek Vičík Radek Vičík
4. 6. 2018 11:36
Podívejte se na nejrůznější růžové závodní stroje, které se objevují nebo dříve objevovaly na závodních okruzích po celém světě. Od formule 1 přes Le Mans, IndyCar či NASCAR.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy