Petrov zavinil v Japonsku kolizi.Příště ztratí pět míst

Red Spo, ČTK
10. 10. 2010 14:13
VC Japonska poznamenala hromadná havárie na startu
Foto: Reuters

Suzuka - Ruský pilot stáje formule 1 Renault Vitalij Petrov bude potrestán ztrátou pěti míst na startu příští Velké ceny Koreje.

Při nedělním závodě na japonském okruhu v Suzuce totiž podle traťových komisařů zavinil kolizi, při níž hned po startu narazil do vozu Němce Nika Hülkenberga.

Komisaři vyšetřovali rovněž srážku Felipeho Massy s monopostem Vitantonia Liuziho. V případě brazilského pilota Ferrari se však vše obejde bez následků.

Čtěte také:
Ve VC Japonska kralovaly Red Bully. Vyhrál Vettel
Brawn: Jestli Schumi nezačne vyhrávat, za rok skončí

Velkou cenu Japonska ovládly monoposty stáje Red Bull, zvítězil Sebastian Vettel před týmovým kolegou Markem Webberem. Třetí dojel Fernando Alonso z Ferrari.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy