Peška čeká druhá liga v motocyklech. Je to krok kupředu

ČTK ČTK
21. 2. 2012 12:30
Pešek se vrací do seriálu MS po roční pauze
Lukáš Pešek
Lukáš Pešek | Foto: Radek Vičík

Praha - Motocyklový jezdec Lukáš Pešek se po roční přestávce vrací do mistrovství světa. Vítěz dvou Grand Prix z roku 2007 však nebude pokračovat ani v jedné ze tří kategorií elitního šampionátu, ale ve třídě supersport.

První start ve "druhé lize" jej čeká již o tomto víkendu, kdy na Phillip Islandu seriál startuje. Závody supersportů jsou totiž již tradičně součástí programu MS superbiků.

"Loni jsme byl nucen udělat z pohledu kariéry krok zpět, teď je to krok kupředu. Uvidíme, jestli supersporty nebo superbiky budou do budoucna šampionáty, kterých bych se mohl zúčastňovat," uvedl Pešek v rozhovoru s ČTK.

Čtěte také:
Pešek bude v příštím roce jezdit MS supersportů

V elitním MS silničních motocyklů dojezdil Pešek v roce 2010, kdy hájil barvy italského týmu Matteoni Racing.

Skončil tehdy ještě před koncem šampionátu Moto2 po sporech s vedením stáje a loni již místo v MS nezískal. Startoval pak ve španělském šampionátu a podílel se na vývoji nového motocyklu IAMT.

"Jsou to normální motorky, které se dají koupit"

Ve druhé polovině sezony závodil v německém seriálu IDM se supersportem, za jehož řidítky zůstane i letos.

Lukáš Pešek s Aprilií na trati Velké ceny Španělska.
Lukáš Pešek s Aprilií na trati Velké ceny Španělska. | Foto: MLJ Racing

"Jsou to normální motorky, které se dají koupit. Samozřejmě, že jsou upraveny a úprav je nepočítaně, ale motorka vychází ze standardní," popsal šestadvacetiletý jezdec kategorii, ve které bude startovat.

"Mezi supersporty a Moto2 je stejný rozdíl jako mezi supebiky a MotoGP," doplnil Pešek, který bude jezdit za český tým ProRace s motocyklem honda.

Pražský rodák by se v letošní sezoně rád pohyboval v popředí výsledkových listin, alo co konkrétně může od sezony očekávat, to neví.

"Z mého pohledu bude kategorie hodně našláplá a umístění do desátého místa bude hodně dobré. Neumím posoudit, kde se budu pohybovat. Ještě jsem neodjel žádný závod, takže nedokážu říct, jaká je tam rychlost nebo úroveň. Po Phillip Islandu budu chytřejší," podotkl Pešek.

"Jsou tam jezdci, se kterými jsem se potkával v Moto2"

V seriálu MS bude mít téměř čtyřicet soupeřů. "Ve startovní listině je i pár jezdců, se kterými jsem se často potkával v Moto2," všiml si.

Pešek se v Austrálii na start sezony připravuje již téměř dva týdny, do tepla odletěl s velkým předstihem.

"V Čechách bylo dost špatné počasí, nedalo se ani jezdit na motokrosové motorce a vlastně ani běhat venku. Připravoval jsem se u kamaráda Joshui Walterse, který tam jezdí superbiky," uvedl Pešek.

Tento týden absolvoval i oficiální testy. V pondělí byl osmý a dnes patnáctý.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy