Pešek bodoval. V Sepangu se blýskl osmým místem

Sport Sport, Red Spo, ČTK
25. 10. 2009 7:55
Abraham upadl a skončil dvanáctý
Lukáš Pešek
Lukáš Pešek | Foto: MLJ Racing

Sepang - Předposlední závod kategorie do 250 ccm MS silničních motocyklů vyhrál v Malajsii Japonec Hiroši Aojama a je blízko titulu. Jeho největší konkurent Ital Simoncelli totiž dojel až třetí za Španělem Barberou.

Před posledním závodem tak Aojama vede o 21 bodů.

Bodovali i oba Češi, Lukáš Pešek se blýskl osmým místem a Karel Abrahám dojel dvanáctý.

Simoncelli přitom začal výborně - z osmého místa na startu se dostal až na čelo a dlouho vedl právě před Aojamou.

Čtěte také: Češi v kvalifikaci neuspěli. Upadl Pešek i Abraham

Oběma dělal plných deset kol společnost i francouzský mladíček Cluzel, který i se slabší motorkou zvládal míchat pořadím, po deseti kolech se ale po pádu poroučel do depa. Pro oba lídry to byl signál k začátku divokého souboje.

Celá čtyři kola se válčilo o každý centimetr a oba jezdci se dokázali během několika vteřin předjet i čtyřikrát.

Souboj nakonec vyhrál Aojama a záhy začal ujíždět. Během tří kol nadělil Simoncellimu tři sekundy a návdavkem přidal i nový traťový rekord okruhu v Sepangu. Vedení uhlídal až do konce.

Na Simoncelliho se mezitím dotáhl i Španěl Barbera. V poslední rovince byl rychlejší a do cíle vlétli oba současně. Jury nakonec trochu nečekaně přiřkla druhé místo díky rychlejšímu času v nejlepším kole Barberovi.

Aby Simoncelli obhájil loňský titul, musel by v posledním závodě ve Valencii vyhrát a doufat v Aojamův výpadek.

Body si odvezli i oba Češi. Lukáš Pešek zůstal za vedoucí skupinou, postupně zůstal zcela sám a nakonec si dojel pro osmé místo.

Rival Karel Abrahám zůstal po valnou většinu závodu za jeho zády, upadl a i když v závěru závodu zajížděl velmi rychlé časy, nakonec skončil až dvanáctý.

V závodě do 125 ccm se z triumfu radoval už jistý šampion Julián Simón, který v napínavém souboji až do posledního kola zdolal svého týmového kolegu Bradleyho Smithe z Velké Británie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy