Pešek bodoval. V Sepangu se blýskl osmým místem

Sport Sport, Red Spo, ČTK
25. 10. 2009 7:55
Abraham upadl a skončil dvanáctý
Lukáš Pešek
Lukáš Pešek | Foto: MLJ Racing

Sepang - Předposlední závod kategorie do 250 ccm MS silničních motocyklů vyhrál v Malajsii Japonec Hiroši Aojama a je blízko titulu. Jeho největší konkurent Ital Simoncelli totiž dojel až třetí za Španělem Barberou.

Před posledním závodem tak Aojama vede o 21 bodů.

Bodovali i oba Češi, Lukáš Pešek se blýskl osmým místem a Karel Abrahám dojel dvanáctý.

Simoncelli přitom začal výborně - z osmého místa na startu se dostal až na čelo a dlouho vedl právě před Aojamou.

Čtěte také: Češi v kvalifikaci neuspěli. Upadl Pešek i Abraham

Oběma dělal plných deset kol společnost i francouzský mladíček Cluzel, který i se slabší motorkou zvládal míchat pořadím, po deseti kolech se ale po pádu poroučel do depa. Pro oba lídry to byl signál k začátku divokého souboje.

Celá čtyři kola se válčilo o každý centimetr a oba jezdci se dokázali během několika vteřin předjet i čtyřikrát.

Souboj nakonec vyhrál Aojama a záhy začal ujíždět. Během tří kol nadělil Simoncellimu tři sekundy a návdavkem přidal i nový traťový rekord okruhu v Sepangu. Vedení uhlídal až do konce.

Na Simoncelliho se mezitím dotáhl i Španěl Barbera. V poslední rovince byl rychlejší a do cíle vlétli oba současně. Jury nakonec trochu nečekaně přiřkla druhé místo díky rychlejšímu času v nejlepším kole Barberovi.

Aby Simoncelli obhájil loňský titul, musel by v posledním závodě ve Valencii vyhrát a doufat v Aojamův výpadek.

Body si odvezli i oba Češi. Lukáš Pešek zůstal za vedoucí skupinou, postupně zůstal zcela sám a nakonec si dojel pro osmé místo.

Rival Karel Abrahám zůstal po valnou většinu závodu za jeho zády, upadl a i když v závěru závodu zajížděl velmi rychlé časy, nakonec skončil až dvanáctý.

V závodě do 125 ccm se z triumfu radoval už jistý šampion Julián Simón, který v napínavém souboji až do posledního kola zdolal svého týmového kolegu Bradleyho Smithe z Velké Británie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy