Pešek bodoval. V Sepangu se blýskl osmým místem

Sport Sport, Red Spo, ČTK
25. 10. 2009 7:55
Abraham upadl a skončil dvanáctý
Lukáš Pešek
Lukáš Pešek | Foto: MLJ Racing

Sepang - Předposlední závod kategorie do 250 ccm MS silničních motocyklů vyhrál v Malajsii Japonec Hiroši Aojama a je blízko titulu. Jeho největší konkurent Ital Simoncelli totiž dojel až třetí za Španělem Barberou.

Před posledním závodem tak Aojama vede o 21 bodů.

Bodovali i oba Češi, Lukáš Pešek se blýskl osmým místem a Karel Abrahám dojel dvanáctý.

Simoncelli přitom začal výborně - z osmého místa na startu se dostal až na čelo a dlouho vedl právě před Aojamou.

Čtěte také: Češi v kvalifikaci neuspěli. Upadl Pešek i Abraham

Oběma dělal plných deset kol společnost i francouzský mladíček Cluzel, který i se slabší motorkou zvládal míchat pořadím, po deseti kolech se ale po pádu poroučel do depa. Pro oba lídry to byl signál k začátku divokého souboje.

Celá čtyři kola se válčilo o každý centimetr a oba jezdci se dokázali během několika vteřin předjet i čtyřikrát.

Souboj nakonec vyhrál Aojama a záhy začal ujíždět. Během tří kol nadělil Simoncellimu tři sekundy a návdavkem přidal i nový traťový rekord okruhu v Sepangu. Vedení uhlídal až do konce.

Na Simoncelliho se mezitím dotáhl i Španěl Barbera. V poslední rovince byl rychlejší a do cíle vlétli oba současně. Jury nakonec trochu nečekaně přiřkla druhé místo díky rychlejšímu času v nejlepším kole Barberovi.

Aby Simoncelli obhájil loňský titul, musel by v posledním závodě ve Valencii vyhrát a doufat v Aojamův výpadek.

Body si odvezli i oba Češi. Lukáš Pešek zůstal za vedoucí skupinou, postupně zůstal zcela sám a nakonec si dojel pro osmé místo.

Rival Karel Abrahám zůstal po valnou většinu závodu za jeho zády, upadl a i když v závěru závodu zajížděl velmi rychlé časy, nakonec skončil až dvanáctý.

V závodě do 125 ccm se z triumfu radoval už jistý šampion Julián Simón, který v napínavém souboji až do posledního kola zdolal svého týmového kolegu Bradleyho Smithe z Velké Británie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy