Charouz láká dalšího z nástupců slavných Brazilců. Jedná se synem Nelsona Piqueta

rav rav
15. 10. 2019 20:17
Antonín Charouz má v hledáčku dalšího příbuzného mistra světa formule 1. Po Pietru Fittipaldim teď jedná s Pedrem Piquetem.
Pedro Piquet
Pedro Piquet | Foto: Sauber Junior Team by Charouz

21letý nejmladší syn trojnásobného šampiona F1 Nelsona Piqueta se ubytoval v srdci Prahy v hotelu Ambassador Zlatá Husa. Ale nepřiletěl do Česka jen proto, aby obdivoval krásy hlavního města.

Podle informací deníku Aktuálně.cz je cílem jeho pobytu dohoda s týmem formule 2 Sauber Junior Team by Charouz. "Věříme, že Pedro jednou bude velkým závodníkem, stejně jako jeho otec. Určitě bychom proto byli rádi, kdyby za nás startoval. Ale zatím to jsou jen spekulace," naznačil šéf stáje Antonín Charouz.

Pedro Piquet vyhrál v roce 2014 brazilský šampionát formule 3. Ve stejné kategorii pak působil i v Evropě. Loni a letos startoval v seriálu GP3, respektive jeho nástupci v rámci závodních víkendů formule 1 - FIA Formula 3 Championship. V něm byl v této sezoně v monopostu stáje Trident pátý.

Pietro Fittipaldi slaví titul šampiona Světové série formule V8 3.5 v roce 2018.
Pietro Fittipaldi slaví titul šampiona Světové série formule V8 3.5 v roce 2018. | Foto: Charouz Racing System

Charouz má už výborné zkušenosti s jiným mladým Brazilcem s rodinnými kořeny v F1. Předloni vyhrál v dnes už neexistující Světové sérii formule V8 3.5 Pietro Fittipaldi. To bylo v barvách jeho stáje závodící pod hlavičkou Lotusu.

Současný testovač stáje F1 Haas a pilot seriálu cestovních vozů DTM je vnukem Emersona Fittipaldiho - mistra světa formule 1 z let 1972 a 1974 a dobrého Charouzova kamaráda.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy