Otřes mozku Abrahamovi nedovolí jet VC Česka

Red Spo, ČTK
15. 8. 2010 11:12
Zdravotní problémy způsobil pád v kvalifikaci
Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) na novém povrchu Masarykova okruhu.
Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) na novém povrchu Masarykova okruhu. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Brno - Motocyklový závodník Karel Abraham nepojede dnešní Velkou cenu České republiky v Brně. Druhého muže pátečního tréninku třídy Moto2 nepustili na start lékaři kvůli sobotním pádům, při nichž český jezdec utrpěl otřes mozku.

"Doktoři mi řekli, že by to bylo velké riziko. Podle testů, které jsem absolvoval, jsem prý zřejmě utrpěl otřes mozku. Hrozilo, že bych při závodě neudržel koncentraci a mohla by se mi zatočit hlava, což by nebylo dobré," řekl Abraham novinářům.

Poslední sérii vyšetření absolvoval v neděli ráno v brněnské nemocnici. Poté padl verdikt, že se nepředstaví ani v ranním zahřívacím tréninku. "Říkal jsem jim, že si myslím, že je to dobré, že to zvládnu a že si myslím, že mám na to, abych jel na body. Oni ale byli proti tomu, abych jel," poznamenal dvacetiletý jezdec.

Čtěte také:
Abraham a Pešek kvalifikaci nezvládli. Spadnul i Rossi
Abraham skončil v tréninku na VC Česka druhý, Pešek 30.
V Brně je skvělý okruh, ví Rossi. Chce znovu bavit lidi

Abraham tak bude domácí závod sledovat jen z tribuny nebo VIP prostor. "Je to velké zklamání. Nikdo neví, jak by to dopadlo, ale myslím si, že závod mohl být dobrý. Na body bych se dostal, pár borců jsem mohl předjet. Teoreticky, kdyby se to vyvedlo a měl jsem štěstí, mohlo jich být i trochu více," řekl závodník, který byl v předešlých dílech MS čtvrtý a pátý a byl tak papírově největším českým želízkem na Masarykově okruhu.

Nedělní neúčast ale zapadá do jeho celkové brněnské bilance. V rodném městě se mu totiž při světovém šampionátu trvale nedaří. Od roku 2005 zde dojel do cíle jen jednou, před třemi lety byl čtrnáctý. "Je to pravda, máme tady smůlu. Už jsem to říkal předtím, po minulém závodě v Německu to říkali i mechanici, že další závod pro nás bude Indianapolis. Nic to nemění na tom, že mě to mrzí," řekl.

Za problémy mohl první pád

Všechny problémy zavinil Abrahámův první sobotní pád, za který ani nemohl. Upadl proto, že mu Ital Raffaele de Rosa nečekaně 'zavřel' cestu. "I proto jsem naštvaný. Nezavinil jsem ho. Kdyby se to nestalo, mohlo to být jinak," zlobil se Abraham, jenž poté upadl ještě jednou. To už byl ale následek první nehody. "Bolela mě hlava a točila se mi. Neměl jsem hned vystartovat a pokračovat v kvalifikaci. Měl jsem chvilku počkat a dát si oraz," přiznal.

Podruhé se na asfaltu ocitl i proto, že se snažil držel Švýcara Thomase Lüthiho a vylepšit si kvalifikační čas. "Věděl jsem, že mám špatný čas, tak jsem jel za ním s tím, že ho nesmím ztratit. Nebylo to ale dobré, pořád se mi trošku motala hlava," řekl Abraham. Jeho start v dalším dílu MS v závěru srpna v Indianapolisu prý ohrožen není.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy