"Koledoval si o to." Kolize jezdců NASCAR eskalovala, došlo i na pěsti

rav rav
11. 7. 2020 8:00
Američtí piloti Noah Gragson a Harrison Burton si kolizi v závodě NASCAR po pátečním závodě na oválu Kentucky Speedway vyřídili ručně.
Američtí piloti Noah Gragson a Harrison Burton si kolizi v závodě NASCAR po pátečním závodě na oválu Kentucky Speedway vyřídili ručně. | Video: Youtube.com

Zatímco se americký jezdec Austin Cindric radoval ze svého prvního oválového triumfu v závodě nižší série NASCAR, v zákulisí podniku Xfinity Series ve městě Sparta to vřelo.

O čelné pozice totiž bojovali také jeho krajané Noah Gragson a Harrison Burton a jejich souboj v průběhu podniku pod názvem Alsco 300 skončil kontaktem se zdí. Oba se sice do závodu zapojili, ale už bez šance na triumf: Gragson skončil sedmý a jeho soupeř ještě o pět pozic hůř.

V pedoku se pak piloti pustili do křížku, který zastavili až sportovní komisaři. Přesto Gragson jednomu úderu neunikl.

"Jen jsem Noahovi chtěl ukázat své znechucení. Z toho chlapa už jsme na nervy, už podruhé mě poslal do zdi. Potom za mnou přišla spousta lidí a říkala mi, že něco takového muselo přijít. Asi si o to koledoval," připomněl po potyčce Burton, že jeho rival má v boxech pověst "zlého muže".

"Závodíme tvrdě… Fakt k tomu nemám co říct," reagoval Gragson na otázku populární moderátorky Jamie Littleové. K incidentu ale určitě bude mít co říct vedení šampionátu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Při útoku v Nigeru zemřelo osm lidí, z toho šest Francouzů

Při útoku neznámých ozbrojenců v Nigeru zahynulo osm lidí, z toho šest francouzských humanitárních pracovníků, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní činitele. Podle guvernéra regionu Tillabéri se útok odehrál asi 65 kilometrů od nigerské metropole Niamey - v oblasti, která je domovem posledních stád žiraf v západní Africe. Motiv útoku je zatím neznámý.

"Zemřelo osm lidí: dva občané Nigeru - turistický průvodce a řidič - a šest Francouzů," uvedl guvernér Tidjani Ibrahim Katiella. Útočníci přijeli na motorkách do žirafí rezervace v oblasti Kouré. Celý incident nyní vyšetřuje policie a další podrobnosti zveřejní později, dodal guvernér.

Francouzská vláda varovala své občany před cestami do mnoha částí Nigeru, kde operují radikálové z několika ozbrojených skupin, například z uskupení Boko Haram či ozbrojenci napojení na Islámský stát. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy