"Koledoval si o to." Kolize jezdců NASCAR eskalovala, došlo i na pěsti

rav rav
11. 7. 2020 8:00
Američtí piloti Noah Gragson a Harrison Burton si kolizi v závodě NASCAR po pátečním závodě na oválu Kentucky Speedway vyřídili ručně.
Američtí piloti Noah Gragson a Harrison Burton si kolizi v závodě NASCAR po pátečním závodě na oválu Kentucky Speedway vyřídili ručně. | Video: Youtube.com

Zatímco se americký jezdec Austin Cindric radoval ze svého prvního oválového triumfu v závodě nižší série NASCAR, v zákulisí podniku Xfinity Series ve městě Sparta to vřelo.

O čelné pozice totiž bojovali také jeho krajané Noah Gragson a Harrison Burton a jejich souboj v průběhu podniku pod názvem Alsco 300 skončil kontaktem se zdí. Oba se sice do závodu zapojili, ale už bez šance na triumf: Gragson skončil sedmý a jeho soupeř ještě o pět pozic hůř.

V pedoku se pak piloti pustili do křížku, který zastavili až sportovní komisaři. Přesto Gragson jednomu úderu neunikl.

"Jen jsem Noahovi chtěl ukázat své znechucení. Z toho chlapa už jsme na nervy, už podruhé mě poslal do zdi. Potom za mnou přišla spousta lidí a říkala mi, že něco takového muselo přijít. Asi si o to koledoval," připomněl po potyčce Burton, že jeho rival má v boxech pověst "zlého muže".

"Závodíme tvrdě… Fakt k tomu nemám co říct," reagoval Gragson na otázku populární moderátorky Jamie Littleové. K incidentu ale určitě bude mít co říct vedení šampionátu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy