"Koledoval si o to." Kolize jezdců NASCAR eskalovala, došlo i na pěsti

rav rav
11. 7. 2020 8:00
Američtí piloti Noah Gragson a Harrison Burton si kolizi v závodě NASCAR po pátečním závodě na oválu Kentucky Speedway vyřídili ručně.
Američtí piloti Noah Gragson a Harrison Burton si kolizi v závodě NASCAR po pátečním závodě na oválu Kentucky Speedway vyřídili ručně. | Video: Youtube.com

Zatímco se americký jezdec Austin Cindric radoval ze svého prvního oválového triumfu v závodě nižší série NASCAR, v zákulisí podniku Xfinity Series ve městě Sparta to vřelo.

O čelné pozice totiž bojovali také jeho krajané Noah Gragson a Harrison Burton a jejich souboj v průběhu podniku pod názvem Alsco 300 skončil kontaktem se zdí. Oba se sice do závodu zapojili, ale už bez šance na triumf: Gragson skončil sedmý a jeho soupeř ještě o pět pozic hůř.

V pedoku se pak piloti pustili do křížku, který zastavili až sportovní komisaři. Přesto Gragson jednomu úderu neunikl.

"Jen jsem Noahovi chtěl ukázat své znechucení. Z toho chlapa už jsme na nervy, už podruhé mě poslal do zdi. Potom za mnou přišla spousta lidí a říkala mi, že něco takového muselo přijít. Asi si o to koledoval," připomněl po potyčce Burton, že jeho rival má v boxech pověst "zlého muže".

"Závodíme tvrdě… Fakt k tomu nemám co říct," reagoval Gragson na otázku populární moderátorky Jamie Littleové. K incidentu ale určitě bude mít co říct vedení šampionátu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno teď

Svaz měst a obcí nesouhlasí s postupem vlády při transformaci České pošty

Svaz měst a obcí ČR (SMO) nesouhlasí s postupem vlády při transformaci České pošty, uvedl. Odmítá, aby výběr 300 rušených poštovních poboček předcházel jednáním se zástupci měst a obcí. O věci chce jednat. Stanovisko SMO dnes ČTK poskytla Alexandra Kocková ze sekce organizace a marketingu svazu. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) následně ČTK sdělil, že pobočky ke zrušení určí analýza, odmítá i kritiku způsobu komunikace změn.

O plánované transformaci státního podniku, která by zřejmě měla stát víc než osm miliard korun, Rakušan informoval po středečním jednání vlády. Finanční model transformace by měl být schválen letos na jaře a celý plán transformace má být hotový do konce letošního června. Na začátku dubna vláda jako první transformační krok bude schvalovat snížení počtu poboček pošty z 3200 na 2900. Vedení podniku pak bude muset rozhodnout, které pošty zruší, a rušení poboček v dubnu projednat se zástupci měst a obcí.

SMO se nelíbí to, že výběr poboček ke zrušení by měl předcházet jednáním se zástupci měst a obcí. "S tímto postupem zásadně nesouhlasíme," uvedl místopředseda SMO a olomoucký primátor Miroslav Žbánek (ANO). Vláda podle něj včas a dostatečně nekomunikuje. "Tak zásadní informaci, jako je rušení poboček poštovního úřadu, se dozvídáme z médií?" podotkl. SMO podle Žbánka vnímá špatnou finanční situaci České pošty, chce se ale podílet na její transformaci, protože starostové mají znalost místního prostředí.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Razýmová a Janatová byly osmé v týmovém sprintu

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová a Kateřina Janatová byly osmé ve sprintu dvojic volnou technikou na finále Světového poháru v Lahti. Adam Fellner s Michalem Novákem, jenž se hned na svém prvním úseku zapletl do pádu, obsadili ve Finsku jedenáctou pozici.

SP v běhu na lyžích v Lahti - sprint dvojic:

Muži: 1. Valnes, Klaebo (Nor.) 16:28,29, 2. De Fabiani, Pellegrino (It.) -0,68, 3. Amundsen, Skar (Nor.) -2,67, 4. Grate, Anger (Švéd.) -2,94, 5. Chappaz, Jouve (Fr.) -7,44, 6. Sossau, Stölben (Něm.) -7,74, …11. Fellner, Novák (ČR) -34,98.

Ženy: 1. Ribomová, Sundlingová (Švéd.) 18:47,78, 2. Myhreová, Kalvaaová (Nor.) -4,57, 3. Gimmlerová, Rydzeková (Něm.) -5,12, 4. Joensuuová, Kaharaová (Fin.) -5,41, 5. Finková, Krehlová (Něm.) -5,46, 6. Anderssonová, Ilarová (Švéd.) -10,39, …8. Razýmová, Janatová (ČR) -22,00.

Zdroj: ČTK
Další zprávy