Nehodu si nepamatuji, říká Redding. Čeká ho vyšetřování

Ivo Pospíšil
10. 9. 2010 11:45
Brit narazel nešťastně do Tomizawy a ten později zemřel
Tragická nehoda Šoji Tomizawy
Tragická nehoda Šoji Tomizawy | Foto: Reuters

Londýn - Ač je mu teprve sedmnáct let, prožívá jistě nejhorší momenty své motoristické kariéry. Když se Scott Redding chystal minulou neděli na zdánlivě rámcový závod MS v Misanu, nemohl ani tušit, že se probere až díky péči lékařů v cíli.

V jedenáctém kole se totiž nestačil vyhnout upadnuvšímu Šojovi Tomizawovi, přičemž do něj narazil, přelétl přes řídítka a dopadl na trať. I on skončil po incidentu v bezvědomí. Jenže se z něj nakonec probral, což o dva roky starší Japonec už ne.

Čtěte také:
Musím být opatrný, říkal Tomizawa před osudným závodem
Neštěsti v Misanu: V Moto 2 zahynul Japonec Tomizawa
Pieta za Tomizawu: Neslavilo se, padala slova obdivu

"Zdrtilo mě to, když jsem se dozvěděl o jeho smrti. Ještě teď jsem se s tím pořádně nesmířil," citují mladého Brita stránky Autosportu.

"Byl to opravdu skvělý člověk, bude mi v paddocku a na trati moc chybět. Myšlenkami jsem stále s jeho rodinou, kamarády a týmem. Utrpěli velkou ztrátu," doplnil.

Z nehody si nic nepatuje

Redding vyvázl z celého incidentu se zraněnými zády a dvanácti stehy.

"Z té nehody si nic nepamatuji. Jel jsem jako vždy naplno a zbytek už je jenom tma. Ještě jsem ten incident v televizi neviděl a ani nechci. Vím, že jsem měl sám štěstí, že jsem vyvázl bez vážnějšího zranění," říká Redding.

Navzdory zraněním by se ale mohl nakonec vrátit na trať už příští týden, kdy je v plánu další Velká cena.

"Chci se vrátit co nejdříve. Příští týden budeme jeden den trénovat ve Valencii a tam uvidím, zda jsem před dalším závodem v Aragonu v pořádku," dodal.

Vedle psychických šrámů ho ale čeká i obhajoba před italskými úřady. Právě on a jeho kolega De Angelis se totiž musí kvůli tragickému incidentu zodpovídat. Výpověď nezletiletého Reddinga budou muset navíc podepsat i jeho rodiče.

 

Právě se děje

Další zprávy