Nehodu si nepamatuji, říká Redding. Čeká ho vyšetřování

Ivo Pospíšil
10. 9. 2010 11:45
Brit narazel nešťastně do Tomizawy a ten později zemřel
Tragická nehoda Šoji Tomizawy
Tragická nehoda Šoji Tomizawy | Foto: Reuters

Londýn - Ač je mu teprve sedmnáct let, prožívá jistě nejhorší momenty své motoristické kariéry. Když se Scott Redding chystal minulou neděli na zdánlivě rámcový závod MS v Misanu, nemohl ani tušit, že se probere až díky péči lékařů v cíli.

V jedenáctém kole se totiž nestačil vyhnout upadnuvšímu Šojovi Tomizawovi, přičemž do něj narazil, přelétl přes řídítka a dopadl na trať. I on skončil po incidentu v bezvědomí. Jenže se z něj nakonec probral, což o dva roky starší Japonec už ne.

Čtěte také:
Musím být opatrný, říkal Tomizawa před osudným závodem
Neštěsti v Misanu: V Moto 2 zahynul Japonec Tomizawa
Pieta za Tomizawu: Neslavilo se, padala slova obdivu

"Zdrtilo mě to, když jsem se dozvěděl o jeho smrti. Ještě teď jsem se s tím pořádně nesmířil," citují mladého Brita stránky Autosportu.

"Byl to opravdu skvělý člověk, bude mi v paddocku a na trati moc chybět. Myšlenkami jsem stále s jeho rodinou, kamarády a týmem. Utrpěli velkou ztrátu," doplnil.

Z nehody si nic nepatuje

Redding vyvázl z celého incidentu se zraněnými zády a dvanácti stehy.

"Z té nehody si nic nepamatuji. Jel jsem jako vždy naplno a zbytek už je jenom tma. Ještě jsem ten incident v televizi neviděl a ani nechci. Vím, že jsem měl sám štěstí, že jsem vyvázl bez vážnějšího zranění," říká Redding.

Navzdory zraněním by se ale mohl nakonec vrátit na trať už příští týden, kdy je v plánu další Velká cena.

"Chci se vrátit co nejdříve. Příští týden budeme jeden den trénovat ve Valencii a tam uvidím, zda jsem před dalším závodem v Aragonu v pořádku," dodal.

Vedle psychických šrámů ho ale čeká i obhajoba před italskými úřady. Právě on a jeho kolega De Angelis se totiž musí kvůli tragickému incidentu zodpovídat. Výpověď nezletiletého Reddinga budou muset navíc podepsat i jeho rodiče.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Hokejovou sbornou povede Valerij Bragin

Novým trenérem ruské hokejové reprezentace byl jmenován Valerij Bragin. U sborné nahradil Alexeje Kudašova, který u mužstva působil teprve od léta 2019, ale pod jeho vedením patří Rusům poslední místo v nedohrané Euro Hockey Tour. Braginovými asistenty budou Alexej Žamnov, Andrej Kozyrev, Alexandr Bojkov a Rašit Davydov.

Čtyřiašedesátiletý Bragin dosud vedl ruský výběr do dvaceti let. Od roku 2014 s juniory vybojoval na mistrovství světa tři stříbrné medaile a dvě bronzové. Při předchozím angažmá získal Bragin s dvacítkou v roce 2010 titul a rok nato stříbro, načež rezignoval.

U současné dvacítky byl dnes jeho nástupcem oficiálně jmenován bývalý slavný útočník Igor Larionov, olympijský výběr povede Oleg Brataš.

před 20 minutami

Sněmovna se distancovala od Filipových výroků o legionářích, omlouvat se však nemusí

Sněmovna se distancovala od nedávných výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích. Podle poslanců nejsou postojem sněmovny. Shodli se na tom dnes na návrh STAN všechny frakce s výjimkou komunistů. Filip již dříve jakékoli pochybení odmítl.

Sněmovna také na podnět Romana Kubíčka (ANO) vyzvala Filipa, aby jako ústavní činitel důstojně reprezentoval Českou republiku a tradice její státnosti. ODS neúspěšně požadovala, aby sněmovna vyzvala Filipa k omluvě. Občanští demokraté uspěli naopak s výzvou, aby se Ruská federace v souladu se vzájemnou smlouvou lépe starala o hroby legionářů. Dolní komora rovněž deklarovala, že legionáři se zásadním způsobem zasloužili o vznik samostatného svobodného a demokratického Československa, což podpořili i komunisté.

Filip v polovině května v rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky. Současně kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské politiky nařkl z neofašismu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy