Nečekané novinky. Schumacherovy šance na uzdravení se údajně zvyšují

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
2. 11. 2015 19:40
Necelé dva roky od těžké nehody při lyžování v Grenoblu přišly ze švýcarského sídla legendárního závodníka formule 1 Michaela Schumachera opět po delší době příznivé zprávy. A to z úst jeho bývalých nejbližších spolupracovníků - Jeana Todta a Rosse Brawna.
Láska k lyžování stála málem Schumachera život. Nyní se ale zdá, že se jeho stav pomalu lepší.
Láska k lyžování stála málem Schumachera život. Nyní se ale zdá, že se jeho stav pomalu lepší. | Foto: Reuters

Gland – Podruhé během několika dní se ke zdravotnímu stavu legendárního závodníka formule 1 Michaela Schumachera vyjádřila velká postava světa motorsportu a někdo z jeho přátel. Poté, co minulý týden citovala britská média Rosse Brawna, promluvil o "Schumiho" stavu i Jean Todt, šéf Mezinárodní automobilové federace FIA a jeho bývalý dlouholetý šéf u stáje F1 Ferrari.

"Snažím se Michaela navštěvovat, komunikuji s jeho rodinou. Viděl jsem ho několikrát, jeho manželka Corinna mi průběžně volá a říká, co všechno se zlepšuje. Modlíme se za něj každý den, i když to je těžké a jeho stav se lepší hodně pomalu," citoval deník Daily Mirror bývalého sportovního ředitele Ferrari Brawna.

Právě on stál za sedmi tituly slavného pilota, když spolupracovali jak v Benettonu, tak později také v italské stáji se vzpínajícím se koněm ve znaku. Tam jim oběma dělal šéfa "malý velký muž" Todt. "Vídáme se velmi často. Michael je můj přítel, celá jeho rodina je mi blízká a to samé platí naopak," řekl devětašedesátiletý muž pro německý Bild.

Todt vybízí k bojovnosti. Všechny

"Michael bojuje. A my všichni mu musíme v tomto boji spolu s jeho rodinou pomáhat," přidal na adresu šestačtyřicetileté legendy, která se vážně zranila 29. prosince roku 2013 při lyžování v Grenoblu a byla téměř šest měsíců v umělém spánku. Od loňské září se léčí doma ve švýcarském Glandu.

Todt poté dodal: "Minulý týden slavil se svými třemi tituly Lewis Hamilton a já si opět vzpomněl na sedm Michaelových titulů. Mnoho lidí na jeho umění zapomíná, ale já jsem na tyhle naše společné úspěchy stále nesmírně hrdý!"

Po dlouhých měsících klidu jsou to první nové zprávy z Glandu, kde nechala Corinna pro svého chotě vybudovat v jejich sídle domácí soukromou kliniku. Že by se investované peníze a čas začaly pomalu vyplácet?

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy